خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12720
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۸:۳۷
نماینده مردم سراوان:

آمار بالای بیکاری مرزنشینان سیستان و بلوچستان قابل‌قبول نیست

آمار بالای بیکاری مرزنشینان سیستان و بلوچستان قابل‌قبول نیست
نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمار بالای بیکاری مرزنشینان سیستان و بلوچستان قابل‌قبول نیست و باید با تکیه بر ظرفیت مرز معیشت این مردم را تأمین کرد.

به گزارش اس.بی پرس، ملک فاضلی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمار بالای بیکاری مرزنشینان استان سیستان و بلوچستان قابل‌قبول نیست و در شرایطی که مرزنشینان ما محتاج نان شب هستند باید با تکیه بر ظرفیت مرز معیشت این مردم را تأمین کرد.

نماینده مردم سراوان در مجلس گفت: فعال کردن هرچه سریع‌تر بازارچه‌های مرزی در حوزه انتخابیه بنده و توجه ویژه به بازارچه مرزی «کوهک» سراوان و رسمی کردن گمرک آن می‌تواند نقش بسزایی در رونق اشتغال مرزنشینان شرق سیستان و بلوچستان داشته باشد.

وی با اشاره به معضل تنش آبی در حوزه انتخابیه خود، تصریح کرد: لایروبی و کف‌شکنی چاه‌ها، احداث و توسعه شبکه آب و تجهیز و راه‌اندازی چاه‌های حفرشده مهم‌ترین اولویت‌های حوزه آب و فاضلاب در راستای کمک به رفع تنش آبی در سه شهرستان سیب و سوران، سراوان و مهرستان است.

فاضلی تأکید کرد: ضعف جدی زیرساخت‌های حوزه راه، آب و مخابرات در حوزه انتخابیه بنده جدی است و در این راستا ضرورت دارد دولت سیزدهم با تلاش شبانه‌روزی به حل این معضلات جدی و عمقی کمک کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha