خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12722
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۸:۴۵

حذف بخشی از آلاینده‌های هوای شهرستان ایرانشهر و بمپور

حذف بخشی از آلاینده‌های هوای شهرستان ایرانشهر و بمپور
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان ایرانشهر گفت: کوره‌های آجر پزی شهرستان ایرانشهر به دلیل استفاده از نفت گاز، بخش زیادی از آلودگی‌های منطقه را ایجاد می‌کرد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد انور هاشم زهی رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان ایرانشهر گفت: کوره‌های آجر پزی به دلیل انتشار ذرات معلق و گاز‌های خروجی از دودکش، از قبیل گاز‌های دی‌اکسید کربن، مونوکسید کربن، اکسید نیتروژن و دی‌اکسید گوگرد نقش زیادی در ایجاد آلودگی هوای حوزه شهرستان ایرانشهر و بمپور داشت.

وی ادامه داد: جایگزینی نفت کوره با گاز طبیعی در کوره‌های آجر پزی ایرانشهر یکی از عوامل مؤثر بر کاهش آلودگی هوا و همچنین کاهش هزینه هست و این تغییر سوخت از تولید و انتشار گاز‌های خطرناک سمی به میزان قابل‌ملاحظه‌ای در منطقه کاسته است و در هزینه‌های اجتماعی و زیست‌محیطی ناشی از انتشار آلاینده‌های اتمسفر صرفه‌جویی شده است.

هاشم زهی تصریح کرد: در پیگیری‌های مکرر محیط‌زیست و مسئولین شهرستان ایرانشهر و با همکاری شرکت گاز در سال جاری تعداد ۱۸ کوره آجر پزی فعال در شهرستان ایرانشهر به گاز طبیعی متصل شدند و سایر کوره‌ها در صورت فعالیت حتماً بایستی از سوخت گاز طبیعی استفاده کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha