خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12723
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۸:۵۵

۱۱ ساعت تلاش برای نجات پزشک گرفتار در ارتفاعات گوهرکوه تفتان

۱۱ ساعت تلاش برای نجات پزشک گرفتار در ارتفاعات گوهرکوه تفتان
رئیس جمعیت هلال‌احمر خاش سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش بی‌وقفه ۲ تیم امداد و نجات کوهستان تفتان و یک تیم پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر خاش در عملیات ۱۱ ساعته یک پزشک گرفتار در ارتفاعات گوهرکوه شهرستان تفتان نجات یافت.

به گزارش اس.بی پرس، جلال هاشم زهی افزود: در این عملیات جستجو و امداد و نجات ۲ تیم چهار نفره امدادی و چهار نجات گر به همراه ۲ خودروی کوهستان شرکت داشتند.

وی بیان کرد: عملیات امداد و نجات از حوالی ساعت ۱۹ و ۲۰ دقیقه شب گذشته آغاز و تا ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه صبح امروز ادامه داشت.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاش ادامه داد: یک گروه امدادی از همکاران ما نیز حوالی ساعت هشت صبح روز ۱۳ آبان ماه به دنبال تماس تلفنی با پایگاه امداد و نجات کوهستان خاش برای نجات جان چهار نفر از مهندسان شرکت معدن در ارتفاعات ای رندگان منطقه چشمه کندو اطراف معدن منگنز به منطقه اعزام و عملیات جستجو و امداد و نجات ۱۱ ساعته ای را داشتند که با همکاری مردم بومی منطقه این افراد نجات یافتند.

وی اظهار داشت: ارتفاعات تفتان و بیرک، مورپیش و پنج‌انگشت و گوهرکوه و سیاه‌بندان در ۲ شهرستان خاش و تفتان همواره پذیرای خیل عظیم گردشگران و کوهنوردان بوده و متأسفانه خیلی از افراد به دلیل عدم آشنایی با منطقه و نقاط کوهستانی در ارتفاعات و دیواره‌های صخره‌ای گرفتار می‌شوند.

 هاشم زهی گفت: توصیه ما به همه افرادی که به منطقه سفر می‌کنند هنگام ورود به مناطق کوهستانی تمامی نکات ایمنی را رعایت و با در نظر گفتن علائم موجود در مسیر، خط سیر صحیح را دنبال کرده و از مسیر اصلی خارج نشوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha