خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12729
۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۹:۳۵
مدیرکل راه و شهرسازی:

انتقال اراضی واقع در حریم شهرهای سیستان و بلوچستان شتاب گرفته است

انتقال اراضی واقع در حریم شهرهای سیستان و بلوچستان شتاب گرفته است
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: فرآیند انتقال اراضی واقع در حریم شهرها از منابع طبیعی به اداره کل راه و شهرسازی استان شتاب گرفته است.

به گزارش اس.بی پرس، عطاءالله اکبری اظهار داشت: به‌منظور جلوگیری از زمین‌خواری و مدیریت زمین اقدامات مؤثری برای انتقال مالکیت و اسناد اراضی واقع در حریم شهرها از منابع طبیعی به اداره کل راه و شهرسازی استان شکل‌گرفته به‌گونه‌ای که از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۲ هزار هکتار زمین به مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن افزوده‌شده است.

وی افزود: هم‌اینک ۲۳ هزار هکتار زمین در حریم شهرهای زاهدان، خاش، سراوان، گلشن، هیدوج، سوران، مهرستان، سیرکان، نوک‌آباد، میرجاوه و گُشت در حلقه مالکیت اداره کل راه و شهرسازی استان قرارگرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تأکید کرد: باید همه دستگاه‌های اجرایی استان برای مقابل با زمین‌خواری از هر نوع آن بسیج شوند و این وظیفه قانونی و شرعی است.

وی از دادگستری، سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، اداره کل اطلاعات، نیروی انتظامی و فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان که در امر رفع تصرف از اراضی دولت این اداره کل را همراهی می‌کنند قدردانی کرد و ادامه داد: اگر همه ارگان‌ها به وظایف قانونی خود عمل کنند فساد رانت و زمین‌خواری در حوزه اراضی دولتی پایان می‌یابد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha