خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12733
۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۸:۲۸

برداشت بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان

برداشت بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سالیانه بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان تولید می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بسیاری از محصولات کشاورزی دارای زمان تولید و مصرف محدودی هستند و صنایع تبدیلی می‌توانند با حفظ و نگهداری محصولات در آن‌ها به‌گونه‌ای تغییر و تبدیل ایجاد کند که امکان مصرفشان در تمامی ایام سال میسر باشد.

مدرس خیابانی توجه خاص به تولید خرما و توسعه زنجیره ارزش آن، بهره‌گیری از تمام ظرفیت بازار‌های سطح کشور برای فروش محصولات تولیدی استان، توسعه کشت میوه‌های گرمسیری به‌ویژه موز و انبه و کشت‌های گلخانه‌ای را خواستار شد.

وی گفت: به‌کارگیری فرصت هم‌جواری با کشور‌های همسایه در این زمینه‌ها می‌تواند موجبات رونق‌بخش کشاورزی و توسعه پایدار در منطقه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز با بیان توانمندی‌های استان درزمینهٔ شیلات، تولید گوشت قرمز، تولید محصولات گرمسیری، گلخانه‌ای و باغی به‌ویژه خرما و محصولات خارج از فصل و گیاهان دارویی گفت: این استان دارای رتبه برتر در سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی است و مزیت‌های بی‌نظیری دارد که با حمایت همه دست‌اندرکاران می‌تواند به استان برخورداری تبدیل شود.

محمدعلی نیکبخت افزود: برای تحول در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان در بخش‌های مختلف سند توسعه‌ای تدوین و محور برنامه‌های کاری سازمان جهاد کشاورزی قرارگرفته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha