خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12744
۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۲۰:۲۳
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان:

نباید دانش‌آموزی از تحصیل محروم باشد

نباید دانش‌آموزی از تحصیل محروم باشد
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس تحلیل‌ها و بررسی به‌عمل‌آمده در بین استان‌های سراسر کشور در حوزه شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی عملکرد سیستان و بلوچستان با تغییر 10 پله‌ای، رتبه اول رشد در این شاخص‌ها را به خود اختصاص داد.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا رخشانی در جلسه شورای معاونین با ابراز خرسندی و سپاسگزاری از تلاش‌ها و اقدامات حوزه‌های ستادی و صف در مجموعه آموزش‌وپرورش استان اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته با برنامه‌ریزی صورت گرفته و پای‌کار بودن مجموعه‌های مختلف تغییر محسوسی در فرآیند اجرایی شدن شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی عملکرد اتفاق افتاد و موجب گردید تا در رشد رتبه این شاخص‌ها صعود 10 پله‌ای داشته باشیم.

وی افزود: این مهم امکان‌پذیر نبود مگر در سایه هم‌فکری، هم‌افزایی و مشارکت همه‌جانبه همکاران و تلاش بی‌وقفه‌ای که ساعت و زمان و مکان نمی‌شناخت و با تمام وجود ستایشگر تدابیر به کار گرفته‌شده و کوشش شبانه‌روزی مجموعه‌های گوناگون هستیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس در دوره متوسطه دوم خاطرنشان کرد: برای برون‌رفت از بسیاری از نگرانی‌ها لزوم رعایت نکات ایمنی، ایجاد آرامش، حضور تدریجی و لحاظ نمودن شرایط اقتضائی در مدارس یک اصل مهم است.

رخشانی با تأکید بر ضرورت واکسیناسیون فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده‌ها بیان داشت: به‌منظور عملی شدن موضوع آموزش‌های حضوری لازم است تا مشارکت همه‌جانبه و جدی در این فرآیند از سوی همه وجود داشته باشد تا هر چه زودتر شاهد حضور پرشور و شعف دانش‌آموزان در کلاس‌های درس باشیم.

وی گفت: شناسایی و یافتن شیوه‌های برون‌رفت از آسیب‌ها و مشکلات ترک تحصیل و جبران این خلأ و همچنین تعریف و تبیین فرصت‌های پیش‌آمده در دوران کرونا در حوزه تعلیم و تربیت یک نیاز مهم و ضروری است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ادامه داد: باید به دنبال عدالت آموزشی و توسعه شاخص‌های مرتبط با آن باشیم و تلاش همگانی مسئولین در بخش‌های مختلف درون و برون‌سازمانی بر این باشد که هیچ دانش‌آموزی در هیچ جایی از تحصیل محروم نباشد.

رخشانی بر ضرورت تحلیل برنامه درسی، تطبیق محتواها و زمان آموزش به‌ویژه در دوران کرونا با هدف دستیابی هرچه آسان‌تر به اهداف تعیین‌شده تأکید نمود و بیان داشت: اصل مهم کیفیت‌بخشی آموزشی و پیشگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان به‌عنوان یک نیاز اساسی باید سرلوحه کار قرار گیرد و همیشه با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به اصل حکمرانی در نظام تعلیم و تربیت یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار بر این مهم را تفویض اختیار عنوان نمود و اظهار داشت: مادامی‌که در هر حوزه‌ای با رعایت همه جوانب و اصل تمکین به قانون، اختیارات کامل داده شود یقیناً تغییرات محسوس و اتفاقات جدیدی رقم خواهد خورد و از این طریق به دنبال کیفیت‌بخشی هستیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha