خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12753
۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۴

مابه تفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی مانند یارانه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شود

مابه تفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی مانند یارانه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شود
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد بنده این است که ارز ۴۲۰۰ حذف و مابه تفاوت آن مستقیماً مانند یارانه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالناصر درخشان اظهار کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی که قرار بود گوشه‌ای از مشکلات معیشتی مردم را حل کند و مسیری باشد برای رسیدن ارزان کالاهای اساسی به دست مردم متأسفانه راه را برای ثروت‌اندوزی چند ده هزارمیلیاردی رانت‌خواران فراهم کرد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده به‌عنوان نماینده مجلس بارها این سؤال پیش‌آمده که وقتی‌که سالیانه دهها میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی ارز ترجیحی پرداخت‌شده چرا قیمت کالا نه پلکانی بلکه آسانسوری بالا می‌رود.

وی با تأکید بر حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، ادامه داد: از نهادهای نظارتی و دستگاه قضایی و سازمان بازرسی انتظار می‌رود با حساسیت ویژه مسیر مصرف این ارز را دنبال کرده و با رانت‌خواران و افرادی که زمینه رانت را فراهم کرده‌اند، برخورد کنند.

درخشان با بیان اینکه اگر همین مبلغ مابه تفاوتِ ارز را در اختیار خود مردم بگذاریم دست رانت‌خواران هم کوتاه خواهد شد، گفت: پیشنهاد بنده این است که ارز ۴۲۰۰ حذف و مابه تفاوت آن مستقیماً مانند یارانه به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

وی گفت: بنده به‌شدت مخالف کارت اعتباری خرید از فروشگاه‌های خاص هستم که این خود زمینه‌ساز رانت و فساد و رسیدن کالاهای بی‌کیفیت به دست مردم است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهتر مردم خودشان انتخاب کنند که با این مبلغ مابتفاوت چکار کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha