خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12757
۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۵:۱۶
ظرفیت‌های ورزشی استان در گفتگوی اختصاصی اس.بی پرس با قهرمان نوجوان بررسی شد

«بهار بدیعی» قوی‌ترین دخترِ سیستان و بلوچستانی ایران (ویدئو)

«بهار بدیعی» قوی‌ترین دخترِ سیستان و بلوچستانی ایران  (ویدئو)
بهار بدیعی قهرمان پاورلیفتینگ ایران و قهرمان مچ اندازی آسیا، می‌گوید: ورزش‌های قدرتی مانند مچ اندازی و پاورلیفتینگ باید برای بانوان در استان سیستان و بلوچستان بیشتر جا بیفتد و از آن حمایت بیشتری شود.

اس.بی پرس ـ فاطمه زینلی*: بهار بدیع دختر 15 ساله زاهدانی است که هفته پیش در جریان مسابقات قهرمانی کشور پاورلیفتینگ، انتخابی تیم ملی، عنوان قهرمانی و مدال خوش‌رنگ طلا را از آن خود کرد.

در ادامه گفتگوی اس‌.بی پرس با این بانوی قهرمان زاهدانی را ملاحظه می‌کنید:

 

*گفته می‌شود پاورلیفتینگ قوی‌ترین ورزش دنیاست. با این حساب شما که قهرمان این رشته شده‌اید، قوی‌ترین دختر ایران هستید؟

بله پاورلیفتینگ رشته ورزشی‌ای است که در آن قدرت به نمایش گذاشته می‌شود و قدرتی‌ترین ورزش دنیا است. مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور که در تاریخ 8 آبان 1400 به میزبانی یاسوج برگزار شد، برای اولین بار به‌صورت رسمی در کشور برگزارشده بود و من هم اولین باری بود که در مسابقه پاورلیفتینگ شرکت کردم. من در این مسابقات در دسته 76 کیلوگرم، با ثبت مجموع 340 کیلوگرم، علاوه بر کسب مقام اول این رقابت‌ها در رده سنی نوجوانان، بدون هیچ خطایی عنوان تکنیکی‌ترین بازیکن را نیز کسب نمودم.

 

 

*شما پیش‌ازاین در رشته مچ اندازی نیز افتخارآفرینی کردید؟

بله من در رشته مچ اندازی دو دوره قهرمان کشور شدم و یک دوره هم نایب‌قهرمان آسیا شدم (دو مدال نقره و دو مدال برنز). در رشته کونگ‌فو و کراس فیت نیز یک دوره قهرمان استان شدم.

 

 

 

*از چه سنی ورزش را به‌صورت حرفه‌ای شروع کردید که در سن 14 سالگی قهرمان شده‌اید؟

اولین رشته‌ای که من شروع کردم، کونگ‌فو و در سن 11 سالگی بود. به مدت سه سال آن را ادامه دادم؛ اما هم‌زمان با آن زمانی که 13 سال داشتم، در مسابقات کشوری با رده سنی 15 سال مچ انداختم و قهرمان کشور شدم و متوجه شدم که درزمینهٔ ورزش‌های قدرتی مانند مچ اندازی و پاورلیفتینگ استعداد دارم. برای همین رشته کونگ‌فو را رها کردم و در رشته مچ اندازی و پاورلیفتینگ مشغول شدم. البته در رشته پاورلیفتینگ یک سال است که فعالیت دارم.

 

*اهداف پیش روی شما چیست؟ دوست دارید 5 سال بعد خودتان را کجا ببینید؟

هدف من این است که قهرمان جهان شوم. همچنین ممکن است رشته پاورلیفتینگ المپیکی شود؛ بنابراین دوست دارم قهرمانی المپیک را نیز کسب کنم.

 

*مشوق شما در این راه چه کسی بود؟

پدر و مادر و مربیانم خانم نایب و آقای صمد محمدپرست.

 

 

*در سن 15 سالگی که درس جایگاه ویژه‌ای برای شما دارد، قهرمان ورزشی شدید، چطور این دو را مدیریت کردید تا به هم لطمه نزنند؟

من در زندگی تنها کارهایی که انجام می‌دهم، ورزش کردن و درس خواندن است. باقی زحمات را پدر و مادرم می‌کشند.

 

*به نظر شما رشته مچ اندازی و پاورلیفتینگ در استان ما چه کمبودها و محرومیت‌هایی دارند؟

ازلحاظ تجهیزات و امکانات برای رشته پاورلیفتینگ همه‌چیز هست. در رشته مچ اندازی نیاز است تا فنون بیشتری آموزش داده شود؛ البته ورزش‌های قدرتی مانند مچ اندازی و پاورلیفتینگ باید برای بانوان در استان سیستان و بلوچستان بیشتر جا بیفتد و از آن حمایت بیشتری شود.

 

*مسابقه‌ی دیگری هم پیش رو دارید؟

بله من به‌واسطه کسب عنوان قهرمان قهرمانان در مسابقات کشوری پاورلیفتینگ انتخابی برای مسابقات آسیا، طی چند ماه آینده به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوم.

 

 

*توصیه شما به هم‌سن‌های خودتان که علاقه‌مند به این رشته هستند، چیست؟

توصیه من این است که زیر نظر یک مربی اختصاصی و حرفه‌ای بدن‌سازی تمرین کنند تا فنون پایه را خوب بیاموزند و آسیب نبینند.

 

*حرف آخر...

از حمایت خانواده و مربیانم سپاس‌گزارم.

 

*خبرنگار اس.بی پرس در زاهدان

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha