خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12758
۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۲۱:۱۸

۲۰۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان برداشت شد

۲۰۰ تن چای ترش در سیستان و بلوچستان برداشت شد
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰۰ تن چای ترش از سطح ۸۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان برداشت و روانه بازار مصرف‌شده است.

به گزارس اس.بی پرس، اردشیر شهرکی با بیان اینکه شهرستان‌های دلگان، نیکشهر، ایرانشهر، چابهار و مهرستان عمده مناطق کشت چای در سیستان و بلوچستان محسوب می‌شوند، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد چای ترش استان در شهرستان دلگان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان ۸۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود درمجموع ۷۰۰ تن چای ترش در این استان برداشت شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان پایان برداشت چای ترش را آذرماه عنوان کرد و گفت: این استان رتبه نخست تولید چای ترش را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به خواص چای ترش اظهار داشت: چای ترش سرشار از آهن، مس، اسید سیتریک، آنتوسیانین، فلاونوئیدها و ویتامین c و در رفع بسیاری از بیمارها و درنتیجه افزایش طول عمر مؤثر است.

چای ترش با خواص منحصربه‌فرد خود باعث کاهش فشار و چربی خون به‌عنوان شایع‌ترین امراض می‌شود و درنتیجه انسان با مصرف آن عمری طولانی‌تر خواهد داشت.

سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره‌گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضاً منحصربه‌فرد ازجمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی و مرکبات دارد.

تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین‌های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هرسال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha