خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12763
۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۲:۲۰
ازجمله نتایج دوره شهید آوینی

اضافه شدن ۶۰ هنرمند به هنرمندان زهک/ با هنر می‌توان مطالبه گری‌های کلان کرد و مشکلات بزرگی را حل کرد

اضافه شدن ۶۰ هنرمند به هنرمندان زهک/ با هنر می‌توان مطالبه گری‌های کلان کرد و مشکلات بزرگی را حل کرد
مسئول حوزه هنری سیستان و بلوچستان گفت: گاهی از طریق تریبون نمی‌شود مطالبه گری کرد اما باهنر می‌توان به شناسایی معضلات شتافت و گره‌های بزرگ را گشود؛ هنر می‌تواند نشاط‌بخش باشد و مسائل کلان را با زبان هنر می‌توان حل کرد به همین جهت ادامه دوره شهید آوینی به دنبال تولید محتوا در این راستا می‌باشد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، روز گذشته مراسم اختتامیه دوره آموزشی شهید آوینی در محل سالن اقبال لاهوری زهک با حضور امام‌جمعه زابل و مسئولان زهک برگزار شد.

 مصطفی سخنگو، معاونت راهبردی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در توضیح این دوره گفت: دوره آموزشی شهید آوینی ذیل سند پیشرفت نهاد تربیت در منطقه زهک نگارش شده است.

وی افزود: این طرح پوشش‌دهنده راهبرد شناسایی و هدایت تخصصی استعدادهای فرهنگی‌، هنری، اقتصادی و ورزشی دانش‌آموزان دهستان برمبنای کرامت انسان و امیدواری به آینده می‌باشد.

 سخنگو گفت: سیصد نفر دانش‌آموز از طریق اطلاع‌رسانی و آموزش یا پرورش شناسایی شدند و پس از تفکیک استعدادهای هنری، قرآنی و فنی مهارتی؛ پایش صد و شانزده فراگیر هنری به‌صورت تلفنی انجام شد.

 وی افزود: در پی آن با حوزه هنری و بنیاد علوی جهت همکاری در طراحی و اجرای دوره هماهنگی صورت گرفت و تقویم آموزشی دوره مقدماتی و پیشرفته از پاییز ۹۹ تا بهار ۱۴۰۰ طراحی و اجرا شد.

 سخنگو اضافه کرد: در پی این دوره هشت تئاتر در رشته هنرهای نمایشی، تولید بیش از چهل اثر تجسمی در رشته هنرهای تجسمی و تولید یک فیلم‌نامه داستانی و یک فیلم‌نامه مستند ازجمله نتایج قابل‌توجه این دوره بود.

 

حل مشکلات استان با هنر امکان‌پذیر است

 

مصطفی سیاسر مسئول حوزه هنری سیستان‌وبلوچستان نیز اظهار داشت: دیده نشدن نقش هنر در اداره‌ی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی منطقه به انفعال ما برمی‌گردد چراکه به آن به‌عنوان یک شأن نگاه نشده تا برای آن برنامه‌ریزی شود.

 وی افزود: گاهی از طریق تریبون نمی‌شود مطالبه‌گری کرد اما باهنر می‌توان گره‌های بزرگ را گشود؛ هنر می‌تواند نشاط‌بخش باشد و مسائل کلان را با زبان هنر می‌توان حل کرد.

 سیاسر توضیح داد: پنجاه الی شصت هنرمند به هنرمندان شهر زهک اضافه‌شده است و این افراد می‌توانند به مسئولان در شناسایی معضلات و نقاط کور اجتماعی کمک کنند.

مصطفی سیاسر اظهار داشت: روایت داشته‌ها، تاریخ و عظمت مردمی که در ایران و جهان کم‌نظیر هستند یکی از مهم‌ترین کارهای هنرمندان است چراکه اگر ما خوبی‌ها را روایت نکنیم دیگران تصویر غلطی از منطقه با روایت‌های غلط ایجاد خواهند کرد.

وی افزود: متشکل سازی هنرجویان و تولید محتوا ذیل سند پیشرفت منطقه ازجمله برنامه‌های آتی است که حمایت مسئولان را می‌طلبد تا باعث پیشرفت منطقه بشود.

 

خبرنگار اس.بی پرس: فاطمه شیرزایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha