خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12774
۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۶
مدیر جهاد کشاورزی:

سالانه افزون بر ۳ میلیون قطعه مرغ در ایرانشهر تولید می‌شود

سالانه افزون بر ۳ میلیون قطعه مرغ در ایرانشهر تولید می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: هم‌اینک ٢٨ واحد مرغداری صنعتی در این شهرستان وجود دارد که سالانه افزون بر سه میلیون و ٢٠٠ هزار قطعه مرغ تولید می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر اظهار داشت: تولید سالانه افزون بر هفت هزار تن گوشت سفید؛ ایرانشهر را به‌عنوان یکی از مناطق پرورش مرغ در سیستان و بلوچستان مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه شرایط آب و هوایی مساعد ایرانشهر سبب شده تا در سال چهار تا پنج دوره پرورش مرغ انجام شود افزود: مدت‌زمان هر دوره پرورش مرغ گوشتی در این شهرستان بین ۴۰ تا ۴۵ روز است.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه بیش از ۸۰۰ نفر در مرغداری‌های این شهرستان مشغول بکار هستند، گفت: مرغ‌های تولیدی علاوه بر تأمین بازار این شهرستان به سایر نقاط سیستان و بلوچستان نیز عرضه می‌شود.

وی اظهار داشت: مصرف سالانه مردم ایرانشهر حدود هشت هزار تن گوشت مرغ است که ٩٠ درصد آن در شهرستان تولید و بقیه از مناطق دیگر سیستان و بلوچستان تأمین می‌شود.

فیاضی افزود: همچنین یک واحد کشتارگاه صنعتی با ظرفیت کشتار ١۶ هزار قطعه در روز در شهرستان ایرانشهر فعال است که نقش بسیار مهمی در خرید، کشتار و عرضه مرغ‌های تولیدی دارد.

 ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع‌شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha