خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12780
۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۴۳

پیکر شهید گمنام دانشگاه زابل شناسایی شد

پیکر شهید گمنام دانشگاه زابل شناسایی شد
رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان گفت: پیکر مطهر یکی از شهدای خفته در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد واحد بین‌الملل زابل شناسایی شد.

به گزارش اس.بی پرس، سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پیکر مطهر یکی از دو شهید خفته در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل زابل شناسایی شد و انتظار ۳۸ ساله خانواده وی به پایان رسید.

رئیس دانشگاه آزاد استان سیستان و بلوچستان افزود: شهید والامقام «محمدحسن درویش پسند» هشتم اسفندماه سال ۶۲ در عملیات «خیبر» به شهادت رسیده و پیکر مطهر این شهید به همراه همرزم گمنام وی نهم آذرماه سال ۹۵ در دانشگاه آزاد اسلامی زابل تشییع و تدفین شده بود.

وی با اشاره به اینکه خانواده این شهید والامقام ساکن بهبهان هستند ادامه داد: پیش از این نیز پیکر مطهر شهید «هراچ هاکوپیان» از شهدای عزیز ارامنه که در تاریخ بیستم فروردین‌ماه سال ۶۶ و در عملیات «کربلای ۹» به فیض عظیم شهادت نائل‌آمده و در دانشگاه آزاد واحد زاهدان تدفین شده بود، سال ۹۹ پس از گذشت هفت سال از زمان تدفین از طریق آزمایش DNA شناسایی شد و پدر و مادر این شهید گرانقدر بعد از ۳۳ سال بی‌خبری از فرزند شهید خود هم‌زمان با هفته دفاع مقدس پیکر مطهر فرزند خود را در آغوش گرفتند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha