خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12807
۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۲
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

مرزنشینان حق مسلمی به نام تجارت مرزی دارند

مرزنشینان حق مسلمی به نام تجارت مرزی دارند
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: مرزنشینان حق مسلمی به نام تجارت مرزی دارند که باید در قالب قانون، مقررات، ضوابط و بستر امکانات و تجهیزات فنی شکل بگیرد تا شاهد قاچاق نباشیم.

به گزارش اس.بی پرس، علی مؤیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: مرزنشینان انسان‌های اصیل، دلسوز و مرزبانان واقعی کشور درزمینهٔ اقتصادی، فرهنگی و امنیتی هستند و حق مسلم آنان است که در تجارت نقش داشته باشند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در ادامه گفت: طی بازدید انجام‌شده از مناطق مرزی سیستان و بلوچستان، این استان بستر و آمادگی لازم برای تجارت مرزی را دارد زیرا با انجام این طرح در آینده نزدیک شاهد کاهش پدیده شوم قاچاق خواهیم بود.

وی بیان کرد: کلیات ساماندهی تجارت مرزنشینان با حضور رئیس‌جمهوری در ستاد اقتصادی دولت به تصویب رسید و با توجه به فراهم بودن بستر کافی به‌زودی در سیستان و بلوچستان اجرایی می‌شود.

مؤیدی گفت: سیستان و بلوچستان جزو استان‌های ویژه، حساس و راهبردی تلقی می‌شود، با توجه به این مهم چند وقت یک‌بار بررسی میدانی از این استان انجام می‌شود.

وی افزود: رویکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به حساسیت سیستان و بلوچستان پیشگیرانه ایجابی و بازدارنده است و تلاش می‌شود که این مهم را با نگاه علمی و فنی به‌پیش ببریم.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در کشور وجود دارد به این نتیجه رسیده‌ایم که با اقدامات پیشگیرانه، ایجابی و بسترسازی می‌توان قاچاق را در جامعه به حداقل رساند.

وی با بیان اینکه رویکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رویکردی پیشگیرانه، ایجابی و بازدارنده است افزود: با توجه به ظرفیت و بسترسازی خوبی که در کشور داریم با انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توانیم قاچاق را به حداقل برسانیم.

وی در تشریح اقدامات انجام‌شده برای کوله بران ‌و ملوانان اظهار داشت: این طرح در ستاد اقتصادی دولت مطرح‌شده که در صورت عملیاتی شدن بخش اعظمی از مشکلات این گروه رفع خواهد شد.

مؤیدی با بیان اینکه طرح رزاق مورد تائید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، افزود: «رزاق» جزو طرح‌های مطالعه شده در سیستان و بلوچستان است و در سطح ملی نیز موردتوجه قرارگرفته، دستورات خوبی روی آن انجام‌شده که تلاش می‌کنیم با تغییراتی که صورت می‌گیرد و با توجه به پیگیری‌های استاندار به‌عنوان یکی از مطالبات مردم این استان در منطقه عملیاتی و اجرایی شود.

وی بیان کرد: در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از رویکردها فرهنگی است که چگونه شهروندان نسبت به استفاده از کالاهای تولید داخل تعصب داشته باشند، پویشی در این راستا ایجادشده که به‌زودی اطلاع‌رسانی و از سطح مدارس آغاز می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha