خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12812
۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۲
با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور،

ساخت دو پایگاه سلامت خیرساز در گلمورتی و بزمان

ساخت دو پایگاه سلامت خیرساز در گلمورتی و بزمان
دو پایگاه سلامت شهری به همت خیر نیک‌اندیش اراکی در گلمورتی دلگان و بزمان ایرانشهر ساخته می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در مراسم کلنگ زنی این طرح‌ها، گفت: هریک از این پایگاه‌ها با 170 مترمربع زیربنا و اعتبار 15 میلیارد ریال به کمک حاج محمد پویان ساخته می‌شود.

دکتر حسینعلی شهریاری با اشاره به این‌که این پایگاه‌های سلامت به‌صورت کاملاً خیری ساخته می‌شود، افزود: قرار است این دو مرکز تا چهار ماه آینده در اختیار مردم بزمان و دلگان قرار گیرد.

وی با بیان این‌که در سه سال گذشته خیران زیادی در جنوب سیستان و بلوچستان فعالیت کرده‌اند، افزود: در این مدت 27 مرکز سلامت و درمان در جنوب استان با تلاش خیران ساخته و تحویل مردم شده است.

ادای احترام به مزار شهدای گمنام شهر بزمان و دلگان و دیدار با مردم این دو شهر از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه دبیر کل مجمع خیران سلامت کشور بود.

مسئولان و مردم دلگان نیز در نشست با دکتر شهریاری که ریاست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی را هم بر عهده دارد، ارتقای بیمارستان امام رضا (ع) به 64 تختخوابی، استفاده از ظرفیت خیرین برای رفع مشکلات درمانی شهرستان، رفع مشکل آب شرب مناطق روستایی و استفاده از ظرفیت نخبگان بومی در سطح شهرستان را خواستار شدند.

 

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha