خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12814
۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۳:۳۵

بلاتکلیفی ۳ ساله برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار/ پیمانکار و کارفرما برای اجرا به نتیجه نرسیدند

بلاتکلیفی ۳ ساله برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار/ پیمانکار و کارفرما برای اجرا به نتیجه نرسیدند
نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار بعد از سه سال کلنگ‌زنی در بلاتکلیفی است و کمترین پیشرفت فیزیکی هم نداشته است.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار دی‌ماه ۹۷ به دلیل نیاز ضروری این منطقه کلنگ‌زنی شده، اما تاکنون کوچک‌ترین پیشرفت فیزیکی ندارد درصورتی‌که بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی ایرانشهر که هم‌زمان با چابهار کلنگ‌زنی شده در حال اجرا و کار است و پیشرفت خوبی دارد.

وی با بیان اینکه متولیان امر دلیل این کندی را دارا نبودن ردیف بودجه برای این بیمارستان دانسته‌اند؛ افزود: بودجه اولیه این بیمارستان قرار بوده از همان اول با فروش زمین مرکز درمانی سینای چابهار تأمین شود، اما پیمانکار و کارفرما برای تهاتر زمین و ساخت بیمارستان جدید به نتیجه نرسیدند و تاکنون عملیات ساخت معطل مانده است.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از پیگیری‌های فراوان توانستیم در بودجه ۱۴۰۰ برای این بیمارستان منابع بگذاریم و ۳۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شد؛ با این بودجه و آن منابع اولیه زمین امیدوار بودیم ساخت بیمارستان تسریع شود، اما همچنان بعد از گذشت ۸ ماه از سال بلاتکلیف است.

سعیدی با بیان اینکه وضعیت بیمارستان فعلی چابهار به‌شدت اسفناک و ناهنجار است، خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان جدید نیاز ضروری و فوری منطقه است؛ در شاخص رسمی و میانگین کشوری به ازای هر هزار نفر جمعیت، ۱.۶ تخت بیمارستانی وجود دارد که برای حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار نفر حدود ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی فعال داریم که خیلی کمتر از شاخص رسمی کشوری است و ۰.۶ تخت به ازای هر هزار نفر است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha