خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12816
۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۲۰:۰۹

خرید توافقی چای ترش کشاورزان سیستان و بلوچستان انجام می‌شود

خرید توافقی چای ترش کشاورزان سیستان و بلوچستان انجام می‌شود
مدیر تعاون روستایی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آغاز فصل برداشت چای ترش در استان خرید توافقی محصول چای ترش کشاورزان و روستائیان انجام می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، رحمان بامری اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت چای ترش در استان خرید توافقی محصول چای ترش کشاورزان و روستائیان انجام می‌شود

مدیر تعاون روستایی سیستان و بلوچستان افزود: شبکه تعاونی‌های روستایی استان سیستان و بلوچستان در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان اقدام به خرید توافقی محصول چای ترش کشاورزان و روستائیان به مرکزیت شرکت تعاونی روستایی شهرستان دلگان می‌نماید.

 وی تصریح کرد: برای خرید توافقی چای ترش کشاورزان سیستان و بلوچستان هیچ‌گونه مشکلی نداریم.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سازمان سیستان و بلوچستان نیز گفت: برداشت چای ترش از سطح ٨۵٠ هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان آغازشده و تا اواسط آذرماه ادامه خواهد داشت.

اردشیر شهرکی شهرستان‌های دلگان، نیکشهر، ایرانشهر، منطقه سیستان، چابهار و مهرستان را عمده مناطق کشت چای در سیستان و بلوچستان برشمرد و اظهار داشت: کشت چای ترش در ماه‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد چای ترش استان در شهرستان دلگان تولید می‌شود، پیش‌بینی کرد: درمجموع ٧٠٠ تن چای ترش در این استان برداشت شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: این استان رتبه نخست تولید چای ترش کشور را به خود اختصاص داده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha