خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12819
۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۲۰:۳۹
شه بخش:

کسب نخستین مدال جهانی بوکس ادای دین به نظام اسلامی است

کسب نخستین مدال جهانی بوکس ادای دین به نظام اسلامی است
بوکسور تاریخ‌ساز جمهوری اسلامی ایران ساکن سیستان و بلوچستان گفت: کسب نخستین مدال بوکس کشور در رقابت‌های جهانی صربستان را ادای دینی به خون شهدا و نظام اسلامی می‌دانم.

به گزارش اس.بی پرس، دانیال شه بخش اظهار داشت: در رقابت‌های جهانی بوکس ۱۰ ورزشکار از کشور با آمادگی کامل و با کادر فنی بسیار مناسب حضور داشتند که خداوند توفیق داد که نخستین مدال کشور در رده جهانی را کسب کنم.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ از ورزشکاران بوکس کشور در هیچ رده‌ای در سطح جهانی موفق به کسب مدال نشده بودند که به لطف خداوند و دعای خیر ملت بزرگ ایران این موفقیت برای کشور کسب شد.

این بوکسور موفق سیستان و بلوچستانی با قدردانی از فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران گفت: با آمادگی کامل در این دوره از رقابت‌های جهانی شرکت کردم بطوریکه خود را در سکوی مدال‌آوران همواره می‌دیدم.

وی تأکید کرد: از ۱۳ سالگی در رشته ورزشی بوکس در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت شدم که با پشتکار و حمایت مربیان خود همچون محمود نهتانی تاکنون مدال طلای رده‌های جوانان و بزرگ‌سالان کشور، طلای رقابت‌های بین‌المللی جام مکران، برنز رقابت‌های بین‌المللی ترکیه و نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا در دبی را به دست آورم و برای کشور و استان افتخارآفرینی کنم.

شه بخش افزود: همه موفقیت‌های خود را در عرصه‌های ملی و جهانی مدیون خون شهدا، حمایت‌های فدراسیون بوکس و اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و زحمات مربی خودم می‌دانم و امیدوارم بتوانم همچنان برای کشور افتخارآفرین باشم و استعدادهای سیستان و بلوچستان در رشته‌های ورزشی به‌ویژه بوکس بیش‌ازپیش شکوفا شود.

بیش‌از ۴۶ هزار ورزشکار در قالب حدود ۵۰ هیئت استانی و ۵۰۰ هیئت شهرستانی در سیستان و بلوچستان سازمان‌دهی شده‌اند. هم‌اینک حدود ۶۰۰ ورزشکار به‌طور سازمان‌یافته در سیستان و بلوچستان در رشته بوکس مشغول فعالیت هستند.

دانیال شه‌بخش در مسابقات جهانی صربستان با صعود به مرحله نیمه‌نهایی تاریخ‌ساز شد اما مصدومیت شدید اجازه نداد وی در مبارزه نیمه‌نهایی رینگ رفته و با کسب مدال برنز به کار خود پایان داد. این نخستین مدال بوکس ایران در ادوار مختلف مسابقات قهرمانی جهان بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha