خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12820
۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۱:۲۰
استاندار سیستان و بلوچستان:

توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند حضور بخش خصوصی است

توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند حضور بخش خصوصی است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بدون حضور و فعالیت بخش خصوصی در این استان اتفاقات خوبی نخواهد افتاد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس‌خیابانی در آئین تکریم و معارفه معاون سابق و جدید هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: باید لیدرهای بخش خصوصی کشور را جذب کنیم تا سرمایه‌ها و ظرفیت‌های این استان را شناخته و به فعلیت برسانند.

استاندار سیستان و بلوچستان با قدردانی از خدمات معاون سابق هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: دکتر ماندانا زنگنه را از سال ۹۷ می‌شناسم و شهادت می‌دهم این خواهر بزرگوار در احقاق حق این استان از هیچ کوششی فروگذاری نکرده است.

وی افزود: بسیاری از اتفاقات خوب در حوزه مرزها مرهون تلاش‌های دکتر زنگنه است و بیشترین اتصال را به مجموعه صنعت و معدن داشته و کماکان درخواست دارم که با ایفای نقش در ساختار قدرت برای این منطقه نیز مؤثر باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان با معرفی داود شهرکی به‌عنوان سرپرست جدید معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: از دکتر شهرکی به‌عنوان معاون جدید استاندار سیستان و بلوچستان نیز شناخت کامل دارم، وی فرزندی شایسته برای این استان است.

 

مهم‌ترین عامل توسعه هر کشوری سرمایه انسانی آن است

مدرس خیابانی با بیان اینکه مهم‌ترین عامل توسعه هر کشوری سرمایه انسانی آن است، تصریح کرد: اولویت ما استفاده از ظرفیت نیروهای بومی کارآمد و شناخته‌شده برای مسؤولیت‌ها است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مطمئناً موفقیت‌های صنعتی و واحدهای معدنی اگر در این استان اتفاق بیفتد ظرفیت‌ها را نشان خواهد داد تأکید کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و زیربنایی این استان دارای اهمیت است و باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: مدیران و مسئولانی که با کوله‌باری از تجربه جابجا می‌شوند حتماً باید از آنان استفاده شود و چیزی به نام وداع از این مدیران وجود ندارد.

مدرس خیابانی همچنین به استفاده مناسب و پرحجم از ظرفیت‌های بلامنازع استان در حوزه‌های بنادر و دریا اشاره کرد و گفت: وجود تنها بندر اقیانوسی کشور و ساحل بسیار زیبا در این استان از ظرفیت‌های بزرگ منطقه است که با بهره‌گیری شایسته از آن‌ها می‌توان به توسعه و پیشرفت استان و کشور کمک کرد.

وی ادامه داد: برای ایجاد پروژه‌های بزرگ به امنیت نیاز داریم و توسعه اقتصادی نیز زمینه رسیدن به امنیت را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: توجه به حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در کنار مسائل اقتصادی از اولویت‌های کاری ماست زیرا اقتصادی که منجر به تقویت حوزه‌های مختلف شود دارای اهمیت است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha