خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12826
۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۸:۵۲

افزایش صادرات و واردات از مرز میرجاوه (ویدئو)

افزایش صادرات و واردات از مرز میرجاوه (ویدئو)
روزانه بیش از ۳۵۰ دستگاه کامیون در مرز میرجاوه تردد می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر گمرک میرجاوه گفت: این کامیون‌ها حامل کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی است که زمینه اشتغال تعداد زیادی از مرزنشینان دو سوی مرز را فراهم کرده است.

عربی افزود: به‌منظور حمایت از مرزنشینان و رفع تعهد ارزی پیله‌وران از ابتدای امسال در مرز میرجاوه واردات موز و انبه نیز انجام می‌شود.

همچنین ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان هم در بازدید از گمرک میرجاوه گفت: در هفت‌ماهه امسال دو میلیون و ۴۶۹ هزار تُن کالا به ارزش ۸۶۷ میلیون دلار از طریق گمرکات استان به خارج از کشور صادرشده است.

خاشی گفت: این میزان صادرات ازنظر ارزش رشد 12 درصدی و ازنظر وزن رشد 27 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی افزود: عمده اقلام صادراتی از مرزهای استان سیمان، کلینکر، خرما، گاز، مشتقات نفتی، آهن‌آلات، انواع مصالح ساختمانی، تره‌بار و مواد غذایی است.

ناظر گمرکات استان گفت: در این مدت ۷۳۷ میلیون دلار کالای هم به وزن بیش از یک‌میلیون و ۳۵۷ هزار تُن از گمرکات استان واردات داشته‌ایم که ازلحاظ ارزش دلاری ۵۷ درصد و ازلحاظ وزنی ۴۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

خاشی عمده اقلام‌ وارداتی از مرزهای استان را هم گندم، برنج، جو، ذرت، نهاده‌های دامی، لوازم‌یدکی و سایر کالاهای مجاز بیان کرد.

وی گفت: در حوزه ترانزیت خارجی هم در هفت‌ماهه امسال ۲۴ هزار و ۳۰۹ دستگاه کامیون از طریق مرزهای استان ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل درمجموع رشد سه‌درصدی داشته است.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha