خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12831
۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۱۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان:

۱۲ طرح زیربنایی درمانی به ظرفیت خدمت‌رسانی خاش و تفتان اضافه‌شده است

۱۲ طرح زیربنایی درمانی به ظرفیت خدمت‌رسانی خاش و تفتان اضافه‌شده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در چهار سال اخیر ۱۲ طرح زیربنایی درمانی خارج بیمارستانی شامل خانه بهداشت روستایی، مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های اورژانس و مرکز آموزش بهورزی به ظرفیت خدمت‌رسانی این دانشگاه در حوزه خاش و تفتان اضافه‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هاشمی شهری اظهار داشت: با وجود افتتاح بیش از ۳۵۰ طرح عمرانی بزرگ و متوسط در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنان خود را ملزم به توسعه بیشتر زیرساخت‌های بهداشت و درمان می‌دانیم.

وی افزود: افتتاح طرح‌های بزرگ و راهبردی مانند بیمارستان‌های ۳۲۰ و ۲۲۰ تختخوابی در زاهدان و سراوان و طرح‌های متعدد بیمارستانی، امدادی و بهداشتی در شهرستان‌های سراوان، سیب و سوران، گلشن، تفتان، میرجاوه، خاش و سراوان در سال‌های اخیر تحولات بی‌سابقه‌ای را در حوزه سلامت سیستان و بلوچستان رقم‌زده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تصریح کرد: بخش‌های استاندارد اورژانس، بلوک زایمانی و کلینیک تخصصی ازجمله مهم‌ترین زیرساخت‌های فیزیکی راه‌اندازی شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان خاش است که ظرفیت مناسبی را برای مدیریت کرونا نیز برای همکاران ما فراهم کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر نصب یک دستگاه Ct.Scan جدید و پیشرفته در بیمارستان امام خمینی (ره) بخش‌های مراقبت ویژه قلبی (CCU)، نوزادان (N.icu) و کودکان (P.icu) این بیمارستان نیز با امکانات تشخیصی و درمانی بروز دنیا تجهیز و با همت همکاران پزشک و پرستار ما در خدمت هم‌وطنان عزیز خاشی قرارگرفته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha