خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12832
۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۲۲

واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان به ۷۰ درصد رسید

واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان به ۷۰ درصد رسید
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک پوشش واکسیناسیون کرونا در استان در جمعیت بالای ۱۲ سال دُز اول ۷۰ درصد و دُز دوم ۳۸ درصد رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، روح‌الله سرگزی معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: جمعیت مورد هدف واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان در رده‌بالای ۱۲ سال ۲ میلیون و ۳۵ هزار نفر است که تاکنون یک‌میلیون و ۴۲۹ هزار نفر دُز اول، ۷۸۲ هزار نفر دُز دوم و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر دُز سوم را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همچنان روند تزریق واکسن با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد اما شاهد هستیم که برخی از افراد به دلایل مختلف بر اثر تبلیغات منفی هنوز در تزریق واکسن دچار شک و تردید هستند.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از مردم استان خواست به شایعات مربوط به عوارض واکسن که در فضای مجازی و گفت‌وگوهای محلی انجام می‌شود، توجه نکنند و به مسئولان و واکسن‌های موجود در کشور نیز اعتماد داشته باشند چرا که تنها راه بازگشت به زندگی عادی انجام واکسیناسیون حداکثری است.

وی با بیان اینکه واکسن به تعداد زیاد در سیستان و بلوچستان موجود است گفت: به دلیل برخی شایعات شاهد خلوتی برخی مراکز واکسیناسیون هستیم.

سرگزی با اشاره به اینکه تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت‌ها برای الزام واکسیناسیون استفاده کنیم افزود: بر اساس اعلام ستاد کرونا تمدید مجوز فعالیت اصناف در استان نیز منوط به ارائه کارت واکسن کروناست.

وی تأکید کرد: باید عزم خود را بیشتر کرد تا میزان واکسیناسیون در سیستان و بلوچستان افزایش چشمگیری داشته باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha