خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12839
۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۹:۲۶

۱۵ جایگاه سی ان جی در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

۱۵ جایگاه سی ان جی در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز احداث ۱۵ جایگاه سی ان جی به صورت رایگان برای سیستان و بلوچستان صادر شده است.

یه گزارش اس.بی پرس، ابراهیم پوریزدانی اظهار داشت: از این تعداد هشت جایگاه سی ان جی در شمال و هفت جایگاه در جنوب سیستان و بلوچستان احداث خواهد شد.

وی گفت: مقرر شد به منظور قوی‌تر کردن شهرداری‌های استان از لحاظ مالی چهار جایگاه در شمال سیستان و بلوچستان در اختیار این ارگان قرار گیرد که مدت چهار ماه است ۲ مجوز برای شهرداری خاش و سازمان حمل‌ونقل و باربری صادرشده اما تاکنون تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد جایگاه ساخته شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: همچنین به شهرداری زابل و سازمان همیاری شهرداری‌های استان مجوز ساخت جایگاه سی ان جی داده‌شده اما هنوز اقدامی برای راه‌اندازی آن صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: چهار جایگاه در شمال استان نیز در اختیار بخش خصوصی قرارگرفته که در این زمینه مشکلی وجود ندارد و امیدواریم هرچه سریعتر ساخته و راه‌اندازی شوند.

پوریزدانی ادامه داد: جایگاه‌ها باید تا بهمن‌ماه آماده و راه‌اندازی شوند در غیراینصورت مجوزها به افراد و ارگان های دیگر واگذار می‌شود.

وی گفت: هم‌اینک یک جایگاه سی ان جی در زاهدان به صورت ۲۴ ساعته و در ۲ شیفت فعالیت می‌کند که باید جایگاه‌های دیگر هرچه سریعتر راه‌اندازی شوند تا مردم از این تنگنای بزرگ خارج شوند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: جایگاه زاهدان می‌تواند به صورت هم‌زمان به ۶ خودرو سوخت‌رسانی کند.

به گزارش اس.بی پرس، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان، یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با ۶۲ جایگاه عرضه سوخت، وظیفه تامین سوخت نواحی مرکزی زاهدان، زابل، خاش و سراوان در سیستان و بلوچستان را بر عهده دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha