خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12850
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۹:۵۴
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل خبر داد:

آغاز دومین دوره آموزشی صنایع‌دستی در زابل

آغاز دومین دوره آموزشی صنایع‌دستی در زابل
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: دومین دوره آموزش صنایع‌دستی سال جاری در مرکز آموزش صنایع‌دستی شهرستان زابل در حال برگزاری است.

به گزارش اس.بی پرس، صادق میرحسینی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل اظهار کرد: با توجه به شرایط بیماری کرونا و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دومین دوره کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی امسال از اواسط آبان ماه آغازشده و به مدت ۳ ماه برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: این دوره‌ها با آموزش ۵ رشته سفالگری، گلیم‌بافی، چرم، سیاه‌روزی و خامه‌دوزی به ۷۵ هنرآموز برگزار می‌شود تا از این طریق وارد بازار کارشده و مسیر اشتغال‌زایی با تولید صنایع‌دستی برایشان باز شود.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت شیوع کرونا که در حوزه شهرستان و سیستان به وجود آمده و خشک‌سالی‌هایی که وجود دارد و عدم وجود آب برای کشاورزی و درآمدزایی مردم، بهترین گزینه در حال حاضر اشتغال در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی است که این اداره آماده همکاری لازم با علاقه‌مندان در این حوزه را دارد.

میرحسینی بیان کرد: بعد از پایان دوره‌های آموزشی و در صورت قبولی در امتحان کتبی و عملی، گواهینامه معتبر از میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به هنرجویان اعطا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی نیز افراد واجد شرایط برای راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی به بانک معرفی خواهند شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha