خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12852
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۰۳
به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی صورت گرفت؛

تجلیل از هنرمندان و فعالان بازارچه هفتگی صنایع‌دستی در زابل

تجلیل از هنرمندان و فعالان بازارچه هفتگی صنایع‌دستی در زابل
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی از هنرمندان صنایع‌دستی و فعالان بازارچه هفتگی صنایع‌دستی زابل تجلیل به عمل آمد.

به گزارش اس.بی پرس، صادق میرحسینی سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل اظهار کرد: به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی با حضور مسئولان شهرستان زابل از هنرمندان و فعالان بازارچه صنایع‌دستی در رویداد هفتگی پنجشنبه‌های هنری زابل با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: این تجلیل با حضور شهردار، اعضای شورای شهر زابل و سایر مسئولان و نیز برخی از معتمدین این شهرستان در محل تالار نور شهرداری زابل صورت گرفت.

وی ادامه داد: رویداد فرهنگی پنجشنبه‌های هنری زابل هر هفته با همکاری شورای شهر، شهرداری و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان برگزار و در این رویداد ۲۰ غرفه صنایع‌دستی برپا می‌شود که در چهل و چهارمین برنامه و نمایشگاه با دعوت از مسئولان از هنرمندان صنایع‌دستی فعال در بازارچه صنایع‌دستی این رویداد تجلیل به عمل آمد.

میرحسینی بیان کرد: از مهم‌ترین محصولات ارائه‌شده در این بازارچه می‌توان به محصولات خامه‌دوزی، سیاه‌دوزی، سفالگری، گلیم‌بافی و بافتنی‌های سنتی اشاره کرد.

وی خاطرنشان ساخت: در کنار این برنامه غرفه استعداد‌ها نیز برپاشده و برنامه شاهنامه‌خوانی و موسیقی محلی به‌منظور ترویج فرهنگ غنی سیستان و حفظ سنت‌های اصیل منطقه اجرا می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha