خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12853
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۵
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان بیان کرد:

سیستان‌وبلوچستان نیازمند عدالت در نگاه مسئولین/ به دنبال توسعه عدالت آموزشی در استان هستیم

سیستان‌وبلوچستان نیازمند عدالت در نگاه مسئولین/ به دنبال توسعه عدالت آموزشی در استان هستیم
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان نیازمند عدالت در نگاه مسئولین کشوری است چرا که تنها موضوع برابری در تخصیص اعتبارات نمی‌تواند راهگشا و تعیین‌کننده باشد و باید توجه خاص به حوزه‌های مختلف در این استان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا رخشانی در مراسم افتتاح استودیو تولید محتوای الکترونیک ویژه دوره ابتدایی در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این استودیو با هدف گام برداشتن در راستای پویش «آموزش ادامه دارد» و ارتقای کیفیت‌بخشی به حوزه یاددهی یادگیری دانش آموزان استان تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال تولید محتوای تخصصی در دروس مختلف دوره ابتدایی و توسعه عدالت آموزشی در جای‌جای سیستان و بلوچستان هستیم، افزود: هم‌اکنون فیلم‌برداری محتوای آموزشی شش‌پایه ابتدایی بر اساس بودجه‌بندی سالانه تا پایان بهمن‌ماه به پایان رسیده و در برخی دروس نیز کار تولید محتوا به‌طور کامل انجام‌گرفته است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این استودیو در راستای تحقق تعلیم و تربیت علمی و فناورانه و بهره‌گیری از ظرفیت بستر فضای مجازی و از طریق امواج الکترونیک صورت گرفته است.

رخشانی تصریح کرد: وظیفه آموزش‌وپرورش، آموزش مهارت‌های علمی، حرفه‌ای و زندگی به دانش‌آموزان است اما مهم‌تر از این مؤلفه‌ها تربیت و پرورش آدم‌هایی است که به معنای واقعی کلمه انسان باشد و خصایص انسانی را در خود ارتقا دهند.

وی گفت: همه اقدامات و برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت باید در راستای توسعه و گسترش عدالت اجتماعی و فردی در بین دانش آموزان باشد و از هر فرصت و بستری باید در این راستا بهره جست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان افزود: معلمان دوره ابتدایی مهم‌ترین افراد مؤثر و در حقیقت الگوی کاملی برای دانش آموزان هستند و سرگروه‌های آموزشی نیز به‌عنوان تکمیل‌کننده زنجیره یاددهی و یادگیری نقش‌آفرینی می‌کنند.

رخشانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مدتی است که با اجرای عدالت ترجیحی از سوی وزارت آموزش‌وپرورش با تشکیل کمیسیون ویژه ارتقاء شاخص‌های آموزشی و تربیتی سیستان و بلوچستان شاهد رشد این شاخص‌ها هستیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خاطرنشان کرد: قدردان همه تلاش‌ها، تدابیر و اقدامات صورت گرفته در بخش‌های گوناگون به‌ویژه در مقطع ابتدایی و گروه‌های آموزشی هستیم و امیدواریم روزبه‌روز اتفاقات نویدبخش و رو به رشد و پیشرفت رقم خورد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha