خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12854
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۴۹

ارتقای شاخص‌های سلامت مطالبه به‌حق مردم سیستان و بلوچستان است

ارتقای شاخص‌های سلامت مطالبه به‌حق مردم سیستان و بلوچستان است
نماینده مردم خاش در مجلس گفت: برخی نقاط استان سیستان و بلوچستان از حیث برخورداری از شاخص‌های سلامت در رتبه پایینی قرار دارند که می‌طلبد ارتقای آن در اولویت مسئولان قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی اظهار داشت: با وجود احداث بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی هنوز هم مردم برخی نقاط استان سیستان و بلوچستان از کمبودهای سلامت گله‌مند هستند.

وی افزود: طی هفته‌های گذشته چندین تصادف بزرگ رانندگی با ده‌ها کشته و زخمی در محورهای منتهی به شهرستان خاش به وقوع پیوست که همه این مصدومان در بیمارستان این شهرستان خدمات گرفتند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا نیازمند توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان خاش هستیم که امیدواریم خیرین سلامت در این حوزه ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: شهرستان خاش پایین‌ترین شاخص‌های سلامت را در استان سیستان و بلوچستان دارد بنابراین حضور خیرین در بحث توسعه سلامت در این خطه از کشور امری حیاتی است.

حسین زهی تصریح کرد: وجود خیرین در هر منطقه‌ای می‌تواند به‌عنوان یک غنیمت و نعمت محسوب شود که خوشبختانه در سال‌های اخیر استان سیستان و بلوچستان از وجود خیرین مستثنی نبوده است.

وی با اشاره به اینکه، کلنگ احداث مرکز خدمات جامع سلامت خاش بر زمین زده‌شده است، بیان کرد: این مرکز با زیربنایی به متراژ ۴۵۰ متر در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع ساخته و تحویل مرکز بهداشت شهرستان می‌شود.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت‌آباد در مجلس شورای اسلام افزود: امیدواریم با احداث پروژه‌های درمانی سطح سلامت و کیفیت درمان در شهرستان خاش ارتقا پیدا کند.

وی با تأکید بر توسعه مراکز درمانی در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در همین راستا لازم است تا شبکه بهداشت و درمان در شهرستان تازه تأسیس تفتان مستقل و مؤسسه سلامت این شهرستان هم به دانشکده سلامت تبدیل شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha