خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12858
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۷
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

زابل با اتصال به مرز از بن‌بست خارج شد

زابل با اتصال به مرز از بن‌بست خارج شد
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه زابل گفت: با عنایت دولت و توجه ویژه استاندار، این شهرستان با تأسیس بخشداری کرباسک به مرز متصل و از بن‌بست خارج شد.

به گزارش اس.بی پرس، عباسعلی ارجمندی افزود: تلاش برای بخشداری شدن کرباسک از سالها قبل بی نتیجه مانده بود اما خوشبختانه با اجرای طرح تقسیمات کشوری، اخیرا به عنوان بخشداری تصویب و این امر موجب شد تا شهرستان زابل از بن‌بست خارج شود.

وی از سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد اشتغال، تامین آب موردنیاز، رونق تجارت، فعال شدن منطقه آزاد سیستان، توسعه فعالیت‌های فرهنگی و آموزش نیروی انسانی، به‌عنوان طرح‌های جدید که زمینه ماندگاری جمعیت در منطقه سیستان را فراهم می‌کند نام برد و افزود: وجود دانشگاه‌های زابل، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و غیره موجب تربیت نیروی انسانی توانمند شده و دانشگاه زابل با قریب به ۴۰۰ عضو هیات علمی یکی از نقاط قوت حوزه سیستان است به گونه‌ای که حتی تعدادی از اعضای بومی هیات علمی و اساتید دانشگاه زابل به عنوان دانشمند بین‌المللی معرفی‌شده‌اند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: دولت نگاه ویژه ای به مرز دارد تا از این وضعیت به نفع مردم استفاده کند.

عباسعلی ارجمندی افزود: منطقه آزاد سیستان لینک بین منطقه آزاد چابهار و سیستان و مرز افغانستان است که به‌زودی رونق خواهد گرفت و در همین راستا چند روز قبل اعضای کارگروه مرزهای رسمی کشور در زابل مستقرشده و از فرودگاه زابل و مرزهای گمشاد و میلک بازدید کردند تا به عنوان مرز رسمی هوایی بین‌المللی و زمینی تصویب شوند.

فرماندار ویژه زابل با اشاره به خط انتقال گاز به این شهرستان گفت: براساس اعلام شرکت گاز و پیمانکار مقررشده تا پایان سال علمک گاز در حوزه سیستان روشن شود.

وی اضافه کرد: در حوزه شهری زابل گازرسانی که بزرگ‌ترین مرکز محسوب می‌شود پیمانکار در حال فعالیت بوده و فاز اول و دوم به اتمام رسیده و فاز سوم نیز حدود ۱۵ کیلومتر کارشده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha