خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12863
۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۹:۳۹
یل سیستان

شهید محسن خزایی خبرنگار خط اول بود

شهید محسن خزایی خبرنگار خط اول بود
شهید محسن خزایی پنج سال پیش در چنین روزهایی در شهر حلب به مقام رفیع شهادت رسید او یل سیستان و خبرنگار خط اول بود. اینجا کمی درباره این شهید بزرگوار نوشته ایم...

به گزارش اس.بی پرس، شهید خبرنگار محسن خزایی در روز ۱۵ آذر  سال۵۱ در شهر خرم آباد متولد شد و در سال ۷۴ به عنوان متصدی صدا فعالیت خود را در صدا و سیما آغاز کرد.
او در سال ۱۳۸۳ مدیر باشگاه خبرنگاران جوان زاهدان شد و پس از موفقیت در باشگاه خبرنگاران جوان زاهدان به عنوان مدیر خبر گیلان معرفی شد. پس از فعالیت‌های تخصصی و حرفه‌ای خبر، عشق دفاع از حرم او را به سوریه کشاند.


محسن خزایی خبرنگاری بود که یک بار از کمین گروه تروریستی جندالشیطان در زاهدان گریخته بود. وی به‌دلیل علاقه‌ای که برای دفاع از حرم اهل بیت داشت به سوریه رفت تا به تهیه گزارش‌هایی با موضوع اقدامات جبهه مقاومت در این کشور بپردازد.


حضور شهید خزایی در زاهدان تنها به حوزه خبرنگاری معطوف نبود، بلکه این شهید والامقام تأکید بسیاری بر رسوا کردن گروه تروریستی جندالشیطان داشت که در آن زمان اقدامات خرابکارانه بسیاری را علیه امنیت مردم انجام داده بود. شرایط تا جایی پیش رفت که محسن خزایی یک مرتبه از کمین تروریست‌ها در حادثه تروریستی تاسوکی گریخت.


همسرشهید: همسرم شخصی فعال و مسئول و نسبت به کار خبرنگاری متعهد بود. ایشان علاوه‌بر کار خبرنگاری، فعالیت‌ های گسترده ‌ای در حوزه عتبات ‌عالیات داشت و همچنین در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه خدمت می ‌کرد. او کمک به جنگ ‌زده ‌های سوریه را یکی از وظایف خود می دانست و دغدغه ‌های زیادی در قبال مردم سوریه داشت. هر زمان به ایران می ‌آمد، بی تاب برگشتن به سوریه بود و همیشه می ‌گفت که طاقت ندارم و باید هرچه زودتر برگردم. حس مسئولیتی که داشت اجازه نمی داد که سوریه را ترک کند. حتی وقتی که اینجا بود سعی می ‌کرد در حد توان نیازهای مردم سوریه را از جیب خودش تهیه کند و برای آنها ببرد. محسن خود را خادم و مدافع حرمین می دانست و هر زمان که می ‌گفتم شما وظیفه خود را انجام داده ‌اید، می ‌گفت «من متعلق به خودم نیستم؛ من متعلق به جهان اسلام هستم و نمی توانم مسئولیتم را زمین بگذارم و برگردم باید همه بدانند که هدف و راه تروریست ‌ها با اسلام مرتبط نیست و این را باید با گزارش‌هایی که ضبط می ‌کنم نشان دهم.

سرانجام پس از سه سال تلاش برای پوشش اخبار جنگ در ۲۲ آبان سال ۹۵ در شهر حلب به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha