خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12877
۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۰
قطع اینترنت خانگی؛

دغدغه شهروندان خاش

دغدغه شهروندان خاش
قطع اینترنت خانگی در بازه زمانی طولانی‌مدت هر شبانه‌روز از معضلات و دغدغه‌های مهم و همیشگی مردم خاش در سیستان و بلوچستان است که در این میان خبرنگاران و دانش آموزان و شاغلان بیش از دیگران با این مشکل دست به گریبان‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، امام‌جمعه شهرستان خاش نیز از این موضوع گلایه‌مند بوده و خواهان بررسی و رفع مشکلات پیش‌آمده در مسیر خدمت‌رسانی به مردم شده است.

برای حل این مشکل شاهد سفر مقامات عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مقامات استانی مخابرات به خاش طی چندین مرحله بوده و قول‌های زیادی نیز داده‌شده، اما مشکلات همچنان پابرجاست.

محمد قلندر زهی یکی از شهروندان خاش به ایسنا گفت: در منطقه هواشناسی و قلندر زهی و ولی‌آباد خاش و سایر نقاط حاشیه‌ای این شهر به دلیل دوری از مرکز تلفن هجرت و نبود امکانات برای تقویت شبکه اینترنت شاهد قطع چندساعته اینترنت هستیم به‌طوری‌که دانش آموزان و مردم محلی فقط در هنگامه بین ساعت 9 تا 11 و در برخی مواقع حداکثر تا ساعت 15 اینترنت فعال بوده و در ساعات دیگر اینترنتی وجود ندارد و عملاً زندگی و کار و کسب مردم هم با قطع اینترنت خانگی مختل می‌شود.

محمد اسدی دیگر شهروندان خاشی به ایسنا گفت: حدود دو سال است که این موضوع به اطلاع مسئولان شهرستانی و استانی و نماینده مردم خاش رسیده، اما هیچ‌گونه فکر و راه و چاره‌ای برای مقابله با آن اندیشیده نمی‌شود و مردم همچنان از این بابت رنج می‌برند.

وی اظهار داشت: مشخص نیست که نقش مخابرات استان و خاش برای حل این معضل کجاست؟

حسین احمدی نسب رئیس اداره مخابرات خاش که در برخی از مواقع که از مشکلات مخابراتی اطلاع یافته برای رفع آن‌ها پیگیری لازم را کرده، اما در خصوص علت به وجود آمدن این معضلات اظهارنظر ننموده است.

حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان امام‌جمعه خاش در خصوص مشکلات و معضلات قطع اینترنت خانگی در نقاط مختلف شهر خاش بیان کرد: جای تأسف و گلایه‌مندی است که زیرساخت‌های اینترنت و ارتباطات در این منطقه فراهم نیست و مردم و کارکنان ادارات و نهادها برای انجام کارهای خود نمی‌توانند از اینترنت استفاده کنند و زندگی روزمره و کارهای آنان دچار اختلال گردیده است.

وی بر ضرورت رفع فوری این معضل تأکید کرد و اظهار کرد: آموزش فرزندان مردم و انجام کارهای ادارات و نهادها وابسته به فعال بودن اینترنت است، زیرا مردم برای این منظور هزینه می‌کنند و شایسته نیست از این ظرفیت بهره نبرند.

نیک محمد بلوچ زهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در ماه‌های اخیر در پاسخ به مطالبات خبرنگار ایسنا و شهروندان خاش پیگیری این موضوع را به مراجعه به سایت www.195.ir داده است.

اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطات و تلاش برای حل مشکلات اینترنت که نیاز مهم جامعه است باید موردتوجه و در اولویت کاری دولت قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در شرایط دشوار کرونایی که همه کارها مختل شده، ضرورت دارد که دولت به فکر آموزش مجازی به‌صورت کیفی و یا فراهم کردن زمینه کسب‌وکار و تجارت از راه اینترنت و ارتباطات و کاهش دادن هزینه‌ها برای مردم باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha