خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12878
۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۵
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بیان کرد:

رشد آمار جمعیت دانش‌آموزی چالش‌ آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان

رشد آمار جمعیت دانش‌آموزی چالش‌ آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در دیدار با بازرس کل استان گفت: از مهم‌ترین مشکلات و چالش‌های پیشروی آموزش‌وپرورش استان رشد فزاینده آمار جمعیت دانش‌آموزی است که بسیاری از مؤلفه‌ها و شاخص‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کار را در استان پهناور و پراکنده سیستان و بلوچستان سخت و دشوار می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، رخشانی در این دیدار با اشاره به‌ضرورت شفاف‌سازی و تبیین و تشریح فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌گرفته در دستگاه تعلیم و تربیت، اظهار کرد: سلامت کاری کارکنان در هر مجموعه مهم‌ترین اولویت هر دستگاه برای اعتمادسازی در جامعه است.

وی افزود: آموزش‌وپرورش دستگاهی عظیم و گسترده است و فراوانی فعالیت‌ها و تنوع اقدامات می‌طلبد تا با نظارت حداکثری از هرگونه انحراف در برنامه‌ها پیشگیری شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ادامه داد: گاهی در مواردی خطا رخ می‌دهد که ناشی از عدم آگاهی کارکنان، سهل‌انگاری یا اشتباه است که ضرورت دارد با آشنایی به وظایف شغلی بهتر و دقیق‌تر عمل کنیم.

رخشانی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش خود را خدمتگزار آحاد جامعه به‌ویژه گروه هدف یعنی دانش آموزان و اولیای آنان می‌داند و خانواده‌ها را ناظر بر فعالیت‌ها و اقدامات خود محسوب می‌کند.

وی افزود: برای نظارت بر فرآیندهای اداری و آموزشی مدارس در تمامی شهرستان‌ها و مناطق از ظرفیت کارشناسان معین به‌عنوان ناظر بهره‌گیری کرده‌ایم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خاطرنشان کرد: با تلاش و برنامه‌ریزی و پیگیری مجموعه همکاران اداری و آموزشی در سال قبل در حوزه شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی عملکرد، آموزش‌وپرورش استان در فعالیت‌ها و برنامه‌های مربوطه رشد 10 پله‌ای داشته است.

رخشانی افزود: از مهم‌ترین مشکلات و چالش‌های پیشروی آموزش‌وپرورش استان رشد فزاینده آمار جمعیت دانش‌آموزی است که بسیاری از مؤلفه‌ها و شاخص‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کار را در استان پهناور و پراکنده سیستان و بلوچستان سخت و دشوار می‌کند.

شهریاری نژاد بازرس کل استان سیستان و بلوچستان نیز اظهار کرد: کار در آموزش‌وپرورش کاری سخت و دشوار است و معلمان با هنر و اندیشه و عشق‌ورزی کار را پیش می‌برد.

وی با بیان اینکه تلاش‌های بی‌شائبه فرهنگیان قابل‌تقدیر و ستودنی است، گفت: سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قوانین و نظارت بر حسن جریان امور را بر عهده دارد.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: مدیر یک مجموعه ناظری بر رفتار و عملکرد کارکنان دستگاه است و باید طوری عمل کند که نیاز به ناظر برون‌سازمانی وجود نداشته باشد.

شهریاری نژاد با بیان اینکه مدیر موفق، مدیری است که نظارت همه‌جانبه بر همه امور جاری دستگاه داشته باشد، تصریح کرد: آموزش‌وپرورش و مخاطبان آن و جریان تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در رأس همه دستگاه‌ها و مجموعه‌ها قرار دارد.

وی ادامه داد: اولویت سازمان بازرسی آسیب‌شناسی و اصلاح امور و روشنگری است و آگاهی بخشی در فرآیندهای مختلف موردنظر است.

شهریاری نژاد خاطرنشان کرد: همراهی، هم‌افزایی و تعامل بین دو دستگاه برای برون‌رفت از موانع و مشکلات یک ضرورت است و می‌تواند راهگشا باشد.

وی ادامه داد: مدیران پاکدست، با اخلاص و توانمند موفق‌ترین افرادی هستند که می‌توانند مجموعه ذی‌ربط را هدایت و راهبری کرده و به‌عنوان یک الگوی تمام‌عیار برای سیستم و پرسنل باشند که امیدواریم همه سازمان‌ها و ارگان‌ها با این رویکرد مدیریت و راهبری شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha