خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12879
۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۰
رئیس جمعیت هلال‌احمر:

۱۳۷ روستا تحت تأثیر زمین‌لرزه قرار گرفتند/ دو فروند بالگرد به مناطق زلزله‌زده اعزام شد

۱۳۷ روستا تحت تأثیر زمین‌لرزه قرار گرفتند/ دو فروند بالگرد به مناطق زلزله‌زده اعزام شد
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که ۱۳۷ روستا تحت تأثیر زمین‌لرزه قرارگرفته‌اند از اعزام دو فروند بالگرد به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده هرمزگان گفت: ساعت ۱۵:۳۷ بعدازظهر امروز شاهد وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر بودیم که مناطق زیادی از استان هرمزگان را تحت تأثیر قرار داد و حتی در کشورهای همسایه نیز احساس شد.

وی افزود: این زمین‌لرزه شمال و شمال شرقی شهرستان بندرعباس را به‌شدت تحت تأثیر قرارداد و آسیب‌هایی نیز به برخی منازل وارد کرده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: بلافاصله نجات گران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر جهت انجام ارزیابی‌های اولیه از لحظات نخستین به مناطق متأثر از زلزله اعزام شدند و استان‌های هم‌جوار نیز به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

همتی ادامه داد: خوشبختانه باوجوداینکه زمین‌لرزه بزرگی در جنوب کشور رخ داد اما خسارت زیادی در پی نداشته است. پس از وقوع زلزله در هرمزگان ۱۵۰ نیروی عملیاتی ۶۱ روستا را ارزیابی کردند. طبق برآوردها ۱۳۷ روستا تحت تأثیر زلزله قرارگرفته‌اند و تیم‌هایی نیز به سایر روستاها اعزام‌شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که از قبل آماده وقوع زمین‌لرزه بودیم، عنوان کرد: در استان هرمزگان، ۸ هزار چادر و ۱۷ هزار پتو در انبارها وجود دارد و در این خصوص با هیچ کمبودی مواجه نیستیم. استان‌های کرمان و فارس نیز به‌عنوان استان‌های معین مشخص‌شده‌اند تا پشتیبانی لازم صورت گیرد.

وی افزود: هلال‌احمر در ورزشگاه‌ها و مدارس مستقرشده است تا شرایط اسکان اضطراری را فراهم کند و اقلام زیستی، خوراکی و امدادی نیز آماده توزیع در میان شهروندان است. همچنین ۵ هزار تخته پتو، ۲۷۰۰ دستگاه چادر، ۵ هزار تخته موکت و سایر اقلام امدادی به کانون زلزله ارسال‌شده است.

همتی تأکید کرد: عملیات فردا نیز ادامه خواهد داشت و به تمام مناطق تحت تأثیر زلزله خدمت‌رسانی خواهد شد. هلال‌احمر تا آخرین لحظه در کنار مردم است و به‌تمامی متاثرین از زمین‌لرزه امدادرسانی خواهد کرد و تمام تلاش خود را می‌کند تا آلام شهروندان را کاهش دهد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha