خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12885
۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۳:۵۶
عضو مجمع نمایندگان فارس:

منکر انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم نیستم/ انتصاب افراد بر اساس رابطه فامیلی و آشنایی بهتر است!

منکر انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم نیستم/ انتصاب افراد بر اساس رابطه فامیلی و آشنایی بهتر است!
عضو کمیسیون انرژِی مجلس با اشاره به اینکه تاکنون تعداد انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم زیاد نبوده است، گفت: هرچند منکر انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم نیستم اما ذکر این نکته ضروری است که انتصابات فامیلی در دولت آقای رئیسی بزرگ می‌شود و نباید انتصابات را بیش‌ازحد بزرگ کرد.

به گزارش اس.بی پرس، فریدون عباسی درباره تنها وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش که نتوانست رأی اعتماد نمایندگان را کسب کند، افزود: همواره از آقای رئیس‌جمهور انتظار دارم که وزرا دو وزارتخانه آموزش‌وپرورش و علوم تحقیقات و فناوری باید با رأی بسیار بالایی بر مسند وزارتخانه تکیه بزنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر قضاوت در رابطه با عملکرد دولت سیزدهم کمی زود است، گفت: دعوت بیش از 200 نماینده از آقای رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و رأی اعتماد به تمام وزیران آقای رئیسی به‌جز یک نفر بیانگر همراهی مجلس با دولت است.

 

وزارت آموزش‌وپرورش در تمام دولت‌ها با چالش مواجه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه متأسفانه وزارت آموزش‌وپرورش در تمام دولت‌ها با چالش‌های بسیار زیاد و متعددی مواجه است، ادامه داد: قطعاً وجود چالش‌های متعدد در وزارت آموزش‌وپرورش در شان زیرمجموعه‌های این وزارتخانه نیست.

 

مسئولان مشکلات آموزش‌وپرورش را درک نکردند

عباسی با بیان اینکه متأسفانه مسئولان نتوانستند مشکلات آموزش‌وپرورش را به‌صورت دقیق درک کنند بیان کرد: شوربختانه انتخاب وزیر آموزش‌وپرورش در سال‌های گذشته با مشکلات متعدد و فراوانی مواجه است این در حالی است که روسای جمهور افرادی را که بتواند رأی 260 الی 270 نماینده را کسب کند به‌عنوان وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش معرفی نمی‌کنند.

نماینده کازرون و کوه چنار با بیان اینکه طی صحبت کوتاهی که با وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش داشتم وی فردی مؤمن بود، بیان کرد: با توجه به اینکه رزومه وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش را به‌صورت دقیق بررسی نکردم هنوز موضع دقیقی نسبت به او ندارم و در رابطه با رأی اعتماد نیاز است تا تحقیقات بیشتری انجام دهم.

عباسی با بیان اینکه قطعاً نظر کمیسیون آموزش و فرهنگی مجلس در رابطه با وزیر پیشنهادی آموزش بسیار مهم و تأثیرگذار است، افزود: هرچند که موضوع آموزشی و پژوهشی از ارکان اصلی وزارت آموزش‌وپرورش است بنابراین برای بررسی دقیق وزیر پیشنهادی باید نظر دو وزارت مذکور را ارزیابی کنیم.

 

برای ارزیابی وزارتخانه‌ها دو سال زمان نیاز است

عضو کمیسیون انرژِی مجلس با بیان اینکه در شرایطی که مشکلات کشور از گذشته تاکنون انباشته‌شده است نمی‌توان عملکرد وزرا را در دو الی سه ماه به‌صورت دقیق بررسی و ارزیابی کرد، گفت: برای ارزیابی عملکرد وزرا و وزارتخانه‌ها باید حداقل دو سال به دولت زمان بدهیم.

وی با اشاره به اینکه نداشتن سابقه فعالیت حزبی با یکدیگر و پیروی نکردن از یک مدل واحد اقتصادی تمام وزرا باعث شده تا در کوتاه‌مدت نتوانیم عملکرد کابینه را ارزیابی کنیم، گفت: قطعاً برای بررسی دقیق‌تر باید به وزرا فرصت دهیم تا همدیگر را پیدا کنند.

عضو مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه در مرحله نخست باید رزومه، سواد و تجربه افرادی را که به‌صورت فامیلی در دولت پست گرفته‌اند یا در حال معرفی شدن هستند را بررسی کنیم تصریح کرد: با بررسی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که بعضی از افراد با مسئولان رده‌بالاتر حداقل نسبت فامیلی یا آشنایی دور دارند که این موارد را نباید بزرگ کرد.

 

نباید جامعه را از خدمات افراد شایسته محروم کرد

عباسی با اشاره به اینکه نباید جامعه را از خدمات افراد شایسته محروم کرد ادامه داد: بهتر است که افراد بر اساس رابطه فامیلی یا آشنایی در پست‌های مختلف منصوب شوند.

عضو کمیسیون انرژِی مجلس با بیان اینکه مجلس تمام تلاشش را برای بهبود امور انجام داده است، افزود: اما در این شرایط نیاز است تا کمیسیون‌ها موضوعات را با محوریت بیشتری بررسی کنند و این در حالی است که نمایندگان طرح‌های زیادی را ارائه ندهند و موضوعات و مسائل از طریق کمیسیون ها یا به‌صورت لایحه توسط دولت به مجلس ارائه شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha