خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12891
۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۸:۱۳

بودجه‌ای راهگشا به سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کند

بودجه‌ای راهگشا به سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کند
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سیستان و بلوچستان باید با در نظر گرفتن کمبودها، گستردگی و محرومیت‌های تاریخی این استان اختصاص پیدا کند.

به گزارش اس.بی پرس، حبیب‌الله دهمرده اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل وسعت فراوان و محرومیت تاریخی نیازمند به توجه مسئولان کشوری در بحث اختصاص بودجه مناسب است تا راهگشای مشکلات مردم این خطه باشد.

وی افزود: در برهه‌ای که دیگر استان‌های کشور با ارز ۷۰۰۰ تومانی زیرساخت‌های خود را تکمیل می‌کردند سیستان و بلوچستان برای اجرای طرح‌هایش با کمبود بودجه و اعتبارات روبرو بود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در چنین شرایطی پروژه‌های زیادی به‌صورت نیمه‌کاره مانده و یا روند تکمیل آن‌ها به تأخیر افتاده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون پروژه‌های ریزودرشت زیادی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که با تخصیص اعتبار لازم تکمیل می‌شوند اما این اعتبار باید به‌گونه‌ای باشد تا تفاوت قیمت ایجادشده در سال‌های اخیر را جبران کند و پیمانکاران برای اجرای پروژه‌ها استقبال نشان دهند.

دهمرده ادامه داد: دولت باید یک‌بار برای همیشه بودجه‌ای مطلوب به استان سیستان و بلوچستان اختصاص دهد تا بتوانیم از این طریق زیرساخت‌هایی ازجمله راه‌آهن و بزرگراه‌ها، تأسیسات گردشگری را تکمیل کنیم.

وی اظهار کرد: از همین رو انتظار می‌رود تا در بودجه سال آینده، برقراری عدالت اجتماعی و توجه به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بدون تبعیض در اولویت قرار گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha