خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12895
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۱

۲ فروند هواپیمای ایرلاین چابهار آماده پرواز/ هواپیمایی اختصاصی چابهار به‌زودی پرواز می‌کند

۲ فروند هواپیمای ایرلاین چابهار آماده پرواز/ هواپیمایی اختصاصی چابهار به‌زودی پرواز می‌کند
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: دو فروند هواپیمای ایرلاین چابهار چک، رنگ‌آمیزی و آماده پرواز هستند و هواپیمایی اختصاصی چابهار به‌زودی پرواز می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: ایجاد ایرلاین اختصاصی چابهار از سالیان گذشته در دستور کار بوده و از سال ۹۷ به‌صورت جدی دنبال شده است، اما به خاطر بعضی گرفتاری‌های تحریمی و بانکی خرید هواپیما و آغاز به کار ایرلاین اختصاصی چابهار با تأخیر مواجه شد.

وی افزود: درحال حاضر دو فروند هواپیمای این ایرلانی چک، رنگ‌آمیزی و آماده پرواز است و به‌زودی پرواز‌های این ایرلاین شروع می‌شود، ان شاالله پرواز اول ما با مسافران چابهار به مشهد مقدس خواهد بود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: چابهار به دلیل دوری بسیار زیاد از مراکز جمعیتی نیازی مبری و جدی به ایرلاین داشته است، درحال حاضر هزینه بلیط‌های مسیر چابهار به تهران بسیار بالاست و امیدواریم با راه‌اندازی این ایرلاین و برقراری شبکه با تورها، مراکز اقامتی و رستوران‌ها و ... هزینه رفت‌وآمد به چابهار ارزان‌تر شود.

کردی گفت: احداث هتل‌ها و مراکز اقامتی هم در دستور کار بوده که هرچند کرونا و عدم جذابیت اقتصادی آن‌ها را با تأخیر مواجه کرد، اما یک هتل اقامتی و یک مرکز هتل بوم گردی افتتاح شد و بقیه مراکز هم کم‌کم با خوابیدن شور کرونا دارند وارد عملیات می‌شوند.

 البته ثبت یک ایرلاین اختصاصی برای چابهار از سال‌ها پیش مطرح بوده و برخی شرکت‌های بنام هوایی ایران همچون ایران ایر قرار بوده در قالب یک کنسرسیوم این ایرلاین را راه‌اندازی کنند، اما شرایط اقتصادی و تحریم‌ها موجب شده آن‌ها پا پس بکشند به همین دلیل منطقه آزاد چابهار از سال ۹۷ مصمم شد خودش یک ایرلاین اختصاصی راه‌اندازی کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha