خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12897
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۰۱

صدور افزون بر ۱۶ هزار برگ معاینه فنی وسایط نقلیه عمومی در سیستان و بلوچستان

صدور افزون بر ۱۶ هزار برگ معاینه فنی وسایط نقلیه عمومی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از صدور ۱۶ هزار و ۴۸۵ برگ معاینه فنی وسایط نقلیه عمومی جاده‌ای در هفت‌ماهه امسال در این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از مجموع ۲۰ هزار و ۳۷۳ مراجعه‌کننده به مراکز معاینه فنی استان در این مدت، ۱۶ هزار و ۴۵۸ وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای برگ معاینه فنی را اخذ کردند و ۳ هزار و ۸۸۸ وسیله نقلیه دیگر موفق به دریافت مجوز مذکور نگردیدند.

وی افزود: با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مسئله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه، اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از نظارت دقیق بر فعالیت مراکز معاینه فنی تحت پوشش اداره کل خبر داد و اعلام کرد در حال حاضر چهار مرکز در شهرستان‌های زاهدان (دو مرکز), زابل و خاش فعالیت دارند و تمام عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگ معاینه فنی در این مراکز به‌صورت مکانیزه انجام می‌شود و با توجه به شرایط ویژه این استان ازلحاظ حمل‌ونقلی، یک مرکز معاینه فنی نیز در حال ساخت در شهرستان سراوان می‌باشد.

کرد با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی در تأمین ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار است، اظهار داشت: در معاینات فنی این دسته از وسایل نقلیه عمومی مواردی همچون میزان آلایندگی هوا، میزان تولید آلودگی صوتی، وضعیت ترمزها، نور چراغ‌ها، باک غیراستاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha