خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12907
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۵۷

حسرت ۱۰ ساله مردم روستای وفا در نیکشهر برای ۵ کیلومتر آسفالت

حسرت ۱۰ ساله مردم روستای وفا در نیکشهر برای ۵ کیلومتر آسفالت
مردم روستای وفا از توابع بخش بنت شهرستان نیکشهر از وضعیت نامناسب راه ارتباطی و بلاتکلیفی ۱۰ ساله آسفالت ۵ کیلومتر از جاده این روستا به شهر گلایه دارند.

به گزارش اس.بی پرس، بهبود و توسعه راه‌های روستایی یکی از نیاز‌های اساسی روستائیان است که نقش مهمی در تسهیل امورات و تأمین نیاز‌های اولیه مردم در این مناطق دارد.

در شرایط کنونی بی‌توجهی به زیرساخت‌های ارتباطی در روستا‌ها علاوه بر توسعه نامتوازن، منجر به شکاف اجتماعی و نابرابری فضائی خواهد شد.

رفت‌وآمد سخت و طاقت‌فرسای مردم در جاده‌های ناایمن و خاکی امان مردم را بریده است، ولی همچنان بسیاری از پروژه‌های مهم عمرانی و ارتباطی در پیچ‌وخم بروکراسی اداری راکد مانده است.

ملک کدخدایی رئیس شورای اسلامی روستای وفا بخش بنت دراین‌باره می‌گوید: نامناسب بودن مسیر ارتباطی باعث شده است که مردم مسافت بیشتری را برای رسیدن به مرکز بخش طی کنند که این موضوع مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

او در ادامه گفت: جاده وفا به بنت به طول ۵ کیلومتر سه روستا را به مرکز بخش بنت وصل می‌کند که متأسفانه ۱۰ سال است که بلاتکلیف مانده است.

رئیس شورای اسلامی روستای وفا افزود: در مواقع اضطراری و روز‌های بارانی، تردد بسیار سخت و خطرساز می‌شود و مردم و بیماران مجبور هستند برای حفظ جان خود با حداقل امکانات در روستا بمانند.

وی اظهارت داشت: سال‌هاست که وعده انجام این پروژه به مردم داده‌شده است، اما با گذشت نزدیک به یک دهه، هنوز این پروژه به سرانجام نرسیده است.

احمد کدخدایی دهیار روستای وفا نیز دراین‌باره عنوان کرد: چند سالی است که این جاده به حال خود رهاشده و پیمانکارانی هم که قبلاً بر روی آن کار می‌کردند به دلیل کمبود اعتبارات جاده را نیمه‌تمام رها کرده‌اند.

دهیار روستای وفا گفت: اتمام و آسفالت این پروژه مهم‌ترین خواسته مردم است چرا که با گذشت یک دهه از شروع بکار آن کماکان مردم و اهالی این منطقه چشم‌انتظار اقدامی عاجل از طرف مسئولان هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha