خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12909
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۷:۳۸
استاندار:

منطقه آزاد چابهار دروازه توسعه‌ سیستان و بلوچستان است

منطقه آزاد چابهار دروازه توسعه‌ سیستان و بلوچستان است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دروازه توسعه‌ استان منطقه آزاد چابهار است لذا باید زمینه لازم برای سرمایه‌گذاری در این بندر را فراهم کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز دوشنبه در نشست سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران آمادگی خود را برای تعریف پروژه‌های مهم در چابهار اعلام کردند ما باید امکان لازم را برای این مهم فراهم کنیم.

وی تأکید کرد: باید بتوانیم برای هر شهرستان شناسنامه توسعه را تعریف و بررسی کنیم در هر منطقه چه‌کارهایی را باید انجام داده و با توجه به این چشم‌انداز اقدامات عمرانی در حوزه‌های مختلف انجام دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: افزایش ابعادی منطقه آزاد چابهار یک فرصت است تا طرح‌های بیشتری برای رشد و آبادانی را اجرا و به‌صورت ویژه از این فرصت استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مرکز جذب سرمایه‌گذاری در چابهار مشابه مرکز زاهدان تشکیل شود تا کار سرمایه‌گذاران را در چابهار تسهیل کند و درنتیجه سرمایه‌گذار برای انجام یک مکاتبه مجبور به سفر از چابهار به زاهدان نباشد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: به‌منظور رفع مشکلات، مرکز جذب سرمایه‌گذاری در چابهار تأسیس و نمایندگان اداره اقتصاد و دارایی و سازمان منطقه آزاد چابهار در آن حضورداشته باشند.

وی بیان کرد: باهدف تقویت نیروی انسانی باید در هر دستگاه اجرایی میز دانشگاه با حضور نمایندگان آن‌ها تشکیل شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه‌ها امضا شود تا در این رابطه دانشگاه‌ها بتوانند تخصص‌های موردنیاز دستگاه‌های اجرایی را تأمین کنند.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با تأمین کالاهای اساسی باید چابهار در تأمین مواد و کالاهای اساسی خودکفا شود و بتوانیم این کالاها را در خود این شهر تولید کنیم.

مدرس خیابانی تصریح کرد: توسعه‌ای که عدالت و رفاه نباشد سفره مردم را احیا نکند توسعه مفیدی نیست لذا باید در توسعه‌ای که برای سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی می‌کنیم این موارد را در نظر بگیریم.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha