خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12911
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۲:۱۷

لزوم تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس شایسته‌سالاری

لزوم تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس شایسته‌سالاری
تشکل‌های دانشجویی علوم پزشکی با صدور بیانیه از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس شایسته‌سالاری شدند.

به گزارش اس.بی پرس، تشکل‌های دانشجویی علوم پزشکی با صدور بیانیه از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس شایسته‌سالاری شدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با عنایت به زمزمه‌هایی در رابطه با تعیین تکلیف ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، جنبش دانشجویی و فعالین دغدغه مند دانشگاه بر خود لازم می‌داند نکاتی را خدمت جنابعالی یادآور شود.

همان‌طور که مطلع هستید در سال‌های اخیر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شاهد کمبودها و مشکلات فراوان در سیستم مدیریتی دانشگاه بوده که متأسفانه متضرر اصلی این مسائل و مشکلات، مردم مظلوم و محروم این استان بوده‌اند، شاهد این مدعا نیز جایگاه نامطلوب این استان ازنظر شاخص‌های بهداشتی- درمانی در بین سایر استان‌های کشور می‌باشد.

با آغاز به کار دولت مردمی انقلابی سیزدهم و با عنایت به تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول عدالت محور و فساد ستیز و همچنین وعده‌های ریاست محترم جمهور، امیدی دوباره در دل مردم جامعه برای اصلاح و پیشرفت کشور زنده شده است و این موهبت بزرگی است که باید بیش‌ازپیش قدر دانسته شود. با توجه به رویکرد تحول گرایانه دولت محترم انتظار می‌رود برای استانی با این شرایط ویژه، مدیری با شاخص‌های انقلابی که مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود تبیین نموده‌اند، انتخاب شود.

در این بیانیه آمده است: این شاخص‌ها نظیر جوان‌گرایی، عملکردی انقلابی و قانون‌گرا، عدالت‌خواه همراه با رویکرد جهادی در جهت ارتقای شفافیت، انضباط مالی، برطرف کردن زمینه‌های فساد و جلوگیری از تعارض منافع می‌باشد. لکن از شما فرهیخته گرامی انتظار می‌رود که تسلیم فشارهای خارج از دانشگاه و لابی‌گری‌های احتمالی نشوید؛ زیرا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری غفلت در این موارد منجر به وارد شدن ضربات سنگین به جریان انقلاب و موجب از دست رفتن اعتماد مردم به جریان انقلاب می‌شود.

این شرایط ویژه ایجاب می‌کند به فکر یک حرکت اساسی و تحول جوان گرایانه در سیستم مدیریتی بهداشت و درمان استان باشید و مدیری انقلابی با شاخص‌های تراز انقلاب اسلامی انتخاب نمایید تا بتوانیم در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن سازی نوین اسلامی قدم برداریم.

طبق وصیت‌نامه امام خمینی (ره) به دانشجویان که فرموده‌اند؛ وصیت این‌جانب به جوانان عزیز دانشسراها و دانشگاه‌ها آن است که خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون بماند، بدیهی است بیانات گران‌قدر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی برای ما دانشجویان دغدغه مند فصل الخطاب است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha