خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12916
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۲:۴۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز خبر داد:

آغاز دومین دوره آموزش صنایع‌دستی در شهرستان نیمروز

آغاز دومین دوره آموزش صنایع‌دستی در شهرستان نیمروز
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: دومین دوره آموزش صنایع‌دستی شهرستان نیمروز در سال جاری با محوریت آموزش هنر اصیل خامه‌دوزی در حال برگزاری است.

به گزارش اس.بی پرس، صادق میرحسینی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز اظهار کرد: با توجه به شرایط بیماری کرونا و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دومین دوره کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی به‌منظور توانمندسازی و اشتغال‌زایی هنرجویان نیمروزی از اواسط آبان ماه آغازشده و تا اواسط بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز افزود: این دوره‌ها در ۵ رشته خامه‌دوزی، گلیم‌بافی، البسه محلی، سیاه‌روزی و حصیربافی با مربیان مجرب در میل نادر، فقیر لشکری و قائم‌آباد به ۹۵ هنرآموز آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به خشک‌سالی‌هایی که در منطقه وجود دارد و عدم وجود آب برای کشاورزی و درآمدزایی مردم، بهترین گزینه در حال حاضر اشتغال در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی است که این اداره آماده همکاری لازم با علاقه‌مندان در این حوزه را دارد.

میرحسینی بیان کرد: بعد از پایان این دوره‌ها در صورت قبولی در آزمون کتبی و عملی، گواهینامه معتبر از میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به کارآموزان اعطا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی نیز افراد واجد شرایط برای راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی به بانک معرفی خواهند شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha