خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12919
۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۲:۵۹

باد شدید و یخبندان شبانه در سیستان و بلوچستان (ویدئو)

باد شدید و یخبندان شبانه در سیستان و بلوچستان (ویدئو)
باد شدید و یخبندان شبانه سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از صبح چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد و افزایش سرعت وزش باد، یخبندان شبانه و گردوخاک برخی مناطق سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد.

حیدری افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش این باد شدید و کاهش دما شهرستان‌های زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون و مناطق مرکزی و نوار شرقی و غرب استان را دربر می‌گیرد.

وی افزود: مهم‌ترین پیامدهای نفوذ توده‌هوای سرد و وزش بادهای سرد شمالی در مناطق درگیر، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، کاهش محسوس دما و یخبندان موقتی شبانه در مناطق مرکزی استان است.

وی ادامه داد: شرایط پیش رو سبب افزایش مصرف حامل‌های انرژی می‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود کشاورزان، گلخانه داران و فعالین بخش‌های دام و طیور نیمه شمالی استان برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی باد شدید و سرما، اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.

وی گفت: پرهیز از سفرهای غیرضروری، تهیه سوخت کافی و کنترل سامانه‌های گرمایشی برای گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش دام و طیور، تخلیه آب سامانه‌های آبیاری تحت‌فشار و کنترل ضدیخ ماشین‌آلات کشاورزی در مناطق مرتفع ازجمله اقداماتی است که برای شرایط پیش رو توصیه می‌شود.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha