خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12921
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۹

شهرداری بندر بریس چابهار افتتاح شد

شهرداری بندر بریس چابهار افتتاح شد
شهرداری بندر بریس چابهار با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان شهرستان چابهار افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این شهرداری گفت: یکی از زیباترین جاذبه‌های کشور ساحل زیبای بریس است که ارتقای آن به شهر موجب رونق نوار ساحلی چابهار- گواتر و توسعه صید و صیادی، اشتغال، تولید و رونق گردشگری جنوب شرق خواهد شد.

 

 

وی با اشاره به اینکه اولویت شهر‌های ساحلی توسعه دریامحور است. گفت: بندر صیادی بریس در سال ۶۸ ساخته و در سال ۷۱ بهره‌برداری شد و هم‌اینک برای اشتغال و رونق تولید نقش مهمی در سواحل مکران دارد و علاوه بر این، ظرفیت و پتانسیل مهمی در بخش گردشگری محسوب می‌شود.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به وجود اسکله منحصربه‌فرد بریس خاطرنشان کرد: مدیریت قوی شهری با نگرش سیستمی و با تأکید بر توسعه پایدار شهری می‌تواند این شهر بندری را در آینده به یکی از مهم‌ترین بندر‌های کشور تبدیل کند.

 

 

وی تأکید کرد: رونق شهری بندر بریس منوط به همت دوچندان مدیران شهری و تلاش سرمایه‌گذاران بومی است و توسعه آن در کوتاه‌ترین زمان با تمرکز بر توانمندسازی فراگیر شهروندان، یک ضرورت بوده که باید راهبردی در برنامه توسعه منطقه تدوین و تصویب شود.

 

 

بندر بریس در ۶۰ کیلومتری شرق چابهار و در ساحل دریای عمان واقع‌شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha