خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12922
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

۱۰ درصد از کالاهای اساسی کشور از بندر چابهار وارد می‌شود

۱۰ درصد از کالاهای اساسی کشور از بندر چابهار وارد می‌شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به امکانات تخلیه و بارگیری بندر چابهار، حدود ۱۰ درصد کالای اساسی کشور در حال حاضر از چابهار وارد و تأمین می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی اظهار داشت: تا پیش از سال ۹۶ و افتتاح فاز اول بندر شهید بهشتی، سهم چابهار از تخلیه و تأمین کالای اساسی تقریباً صفر بود اما امروز با زیرساخت‌ها و تجهیزات گسترده تخلیه و بارگیری ازجمله مکنده‌های غلات، حدود ۱۰ درصد کالای اساسی کشور از بندر چابهار تأمین می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: سیلوی غلات بندر هم در حال ساخت است و شرکت بازرگانی دولتی ایران انبارهای مکران را هم با ظرفیت انبارش بیش از یک‌میلیون تن کالا گسترش و تجهیز کرده است.

وی با بیان اینکه گندم، برنج، نهادهای‌ دامی عمده‌ترین کالای اساسی وارداتی به بندر چابهار است، تصریح کرد: در ۸ ماهه نخست امسال بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار واردشده که تنها نسبت به مشابه سال قبل رشد بیش از نصف داشته است.

آقایی با بیان اینکه ایجاد مشوق‌های تشویقی و تخفیف‌ها برای عملیات بندری یکی از اصلی‌ترین دلایل جذب کالای اساسی کشور به چابهار است، گفت: تخلیه و حمل یکسره بیش از هشت هزار تن گندم وارداتی از بندر چابهار در هفته‌های گذشته انجام‌شده و اولویت اصلی سازمان بنادر انتقال کالا به‌صورت حمل یکسره است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha