خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12926
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۷

بانوی کارآفرین زاهدانی از موفقیت خود در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی می‌گوید

بانوی کارآفرین زاهدانی از موفقیت خود در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی می‌گوید
افسانه کامیاب کارآفرین موفق در حوزه مشاغل خانگی استان سیستان و بلوچستان با داشتن اراده و انگیزه مناسب توانسته است در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی موفق شود.

این بانوی کارآفرین بیان کرد: اولین آموزشگاه تخصصی تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی که تنها آموزشگاه آزاد در این رشته در استان بشمار می‌رود توسط وی راه‌اندازی شده است.

 

 

وی بیان کرد: از سال ۱۳۸۶ دوره‌های تراش سنگ را نزد بهترین استاد گذرانده‌ام بلافاصله وارد بازار کار شدم در آن زمان این شغل به‌صورت حرفه‌ای در زاهدان وجود نداشت و مردم هیچ شناختی از این حرفه و انواع سنگ‌ها نداشتند. توانستم با راه‌اندازی شرکتی در پارک علم و فناوری به‌صورت موزه زنده هم کار تولید انجام دهیم هم فضای نمایشگاهی از نمونه سنگ‌های مختلف استان و سایر نقاط کشور داشته باشیم که به شناخته شدن این حرفه بسیار کمک کرد.

این فعال حوزه کارآفرینی با اشاره به اینکه بعد از راه‌اندازی آموزشگاه همکاری خود را با آموزش‌وپرورش آغاز کردیم با آموزش رشته تراش سنگ‌های قیمتی در هنرستان دخترانه در حاشیه شهر زاهدان به لطف خدا امسال اولین گروه دانش آموزان از هنرستان فارغ‌التحصیلمی شوند و می‌توانند وارد بازار کار شوند.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری دوره‌های مختلف در قالب تفاهم‌نامه با ارگانهای مثل استانداری، آموزش و فنی حرفه‌ای توانستیم بیش از صد نفر از افراد علاقه‌مند را آموزش دهیم که از این تعداد ۲۰ نفر تا به امروز موفق شدند کسب‌وکار مستقل خود را راه بیندازند.

این بانوی فعال حوزه مشاغل خانگی در ادامه بیان کرد: تعدادی از افرادی که آموزش تراش سنگ را در مجموعه ما گذرانده بودند به کارگروه مشاغل خانگی معرفی کردیم و به امید خدا قرار هست اتفاق‌های خوبی هم در مسیر اشتغال این افراد صورت بگیرد تا بتوانند کارگاه‌های خانگی خود را راه‌اندازی کنند.

کامیاب از جوانان درخواست کرد حتماً یک مهارت به‌صورت تخصصی و حرف‌هایی یاد بگیرند، حتی اگر سرمایه نداشته باشند هنر این افراد سرمایه آن‌ها می‌شود و می‌توانند از این طریق درآمدزایی کنند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات فراوانی که در این مسیر داشته‌اند گفت: بزرگ‌ترین مشکل من گرفتن جواز کسب در این رشته بود چراکه یک خانم هستم و طبق قوانین این جواز به من تعلق نمی‌گیرد و باید یک مباشر آقا معرفی کنم و معرفی فردی مطمئن از هر لحاظ به‌عنوان مباشر کمی دشوار است.

وی افزود: از مسئولین تقاضای حمایت و پشتیبانی برای کسب‌وکار و اشتغال‌زایی جوانان را دارم همچنین با برداشتن قوانین دست‌وپا گیر بیمه می‌شود به کارآفرینان کمک کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha