خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12931
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۰

اختصاص اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان به طرح مسکن

اختصاص اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان به طرح مسکن
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان به طرح جهش مسکن اختصاص خواهد یافت.

به گزارش اس.بی پرس، مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه جلسه شورای عالی مسکن کشور گفت: طرح نهضت تأمین مسکن مهم‌ترین اولویت دولت خواهد بود.

مدرس خیابانی تأکید کرد: دستگاه‌ها اجرایی و ارگان‌ها موظف‌اند پس از اعلام اداره کل راه و شهرسازی اراضی مازاد خود را برای تأمین مسکن در اختیار اداره مذکور قرار دهند.

وی همچنین در این جلسه با بیان اینکه تأمین زمین‌های طرح جهش تولید مسکن از طریق شناسایی اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی، اراضی نیازمند تغییر کاربری در کمیسیون‌های ماده پنج، اراضی نیازمند الحاق به محدوده شهری و اراضی برای شهرک‌سازی جهت رفع نیاز سالیانه به مسکن موردتوجه قرارگرفته است، گفت: تاکنون بخش قابل‌توجهی از زمین‌های احداث واحد‌های مسکونی این پروژه ملی در استان تأمین‌شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: همچنان نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی و نظامی برای شناسایی اراضی و تحویل آن به دولت برای اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر طرح جهش تولید مسکن هستیم.

اکبری ادامه داد: تاکنون بیش از ۳۰ هزار شهروندان سیستان و بلوچستان در محدوده ۱۳ شهر تحت پوشش این اداره کل در طرح جهش مسکن نام‌نویسی کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهلت نام‌نویسی یعنی ۱۵ آذرماه به ۸۰ هزار نفر برسد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha