خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12933
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۹

جریمه کارمندانی که واکسن نزنند چیست؟

جریمه کارمندانی که واکسن نزنند چیست؟
معاون سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با کارمندانی که واکسن کرونا تزریق نکنند در پنج مرحله، شامل تذکر کتبی، درج در پرونده، کسر از حقوق به مدت یک و سه ماه و انفصال از خدمت برخورد می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، «علاءالدین رفیع زاده» در خصوص برخورد با کارمندان دولت که واکسن نزده‌اند، اظهار داشت: تنها مرجع تصمیم‌گیری در ارتباط با نحوه مدیریت آثار و تبعات بیماری کرونا و اعمال مجازات کارمندانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند ستاد ملی بیماری کروناست.

وی افزود: این ستاد در جلسه مردادماه ۱۳۹۹، مصوب کرد عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ازجمله عدم تزریق واکسن از مصادیق تخلفات اداری است و در پنجم شهریورماه نیز سازمان اداری و استخدامی نیز اقدام به صدور بخشنامه‌ای در این زمینه کرد.

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت: بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی پنج مرتبه برای برخورد با کارمندان متخلف در نظر گرفته‌شده است. در مرتبه اول، افرادی که رعایت نکنند اخطار کتبی بدون درج در پرونده مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: توبیخ کتبی با درج در پرونده استخدامی اقدامی است که در مرتبه دوم انجام می‌شود و چنانچه مؤثر نباشد در مرتبه دیگر کسر یک‌سوم حقوق و فوق‌العاده شغل و عناوین مشابه حداکثر به مدت یک ماه برای افراد پیش‌بینی‌شده است.

رفیع زاده گفت: در مرتبه چهارم نیز کسر یک‌سو حقوق و فوق‌العاده شغل حداکثر به مدت سه ماه در نظر گرفته‌شده و چنانچه مؤثر واقع نشود آخرین مرحله انفصال موقت خدمت حداکثر تا سه ماه مجازات در نظر گرفته می‌شود.

وی تأکید کرد: نحوه اعمال این مجازات به معاونین بالاترین مقام اجرایی دستگاه‌ها و مدیران کل بدون ارجاع به هیئت‌های رسیدگی و تخلفات تفویض شده است.

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت: هم‌اکنون اغلب کارمندان دولت اقدام به تزریق واکسن کرده‌اند و این مجازات برای تعداد کمی از کارمندان مطرح بوده و ممکن است در بین آن‌ها نیز برخی با توجه به نظر پزشکی، مجاز به عدم تزریق واکسن هستند.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان اداری و استخدامی ۲۷ مهرماه در بخشنامه‌ای به تمام دستگاه‌های اجرایی به‌استثنای نیروهای مسلح ضمن اعلام پایان دورکاری کارمندان دولت تأکید کرد از حضور کارمندانی که تا اول آبان ماه حداقل یک دز واکسن را دریافت نکردند، جلوگیری شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha