خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12935
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۸

مرکز کارآموزی جوار کارگاهی هتل جهانگردی در زاهدان افتتاح شد

مرکز کارآموزی جوار کارگاهی هتل جهانگردی در زاهدان افتتاح شد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مرکز کارآموزی جوار کارگاهی هتل ایرانگردی و جهانگردی در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، خداداد اولیایی اظهار داشت: در راستای توانمندسازی منابع انسانی و درنتیجه ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از ظرفیت‌های موجود با رویکرد آموزش‌های نوین و خاص ازجمله حوزه صنعت هتلداری و گردشگری، افتتاح نخستین مرکز جوار کارگاهی هتل جهانگردی می‌تواند الگویی برتر در رونق و توسعه این مراکز در سطح استان باشد.

وی با اشاره به اینکه رشد صنعت گردشگری نیاز به جذب و آموزش نیروی انسانی در این صنعت انسان‌محور اهمیت ویژه‌ای یافته، گفت: واضح است که تنها فراوانی نیروی انسانی نمی‌تواند ضامن عملکرد خوب برای دست‌یابی به اهداف این بخش باشد، بلکه علاوه بر تعداد میزان دانش نظری و آشنایی خدمات دهندگان با مهارت‌های حرفه‌ای نیز تعیین‌کننده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان با تأکید برکنار هم قرار دادن دانش‌های مهارتی و صنایع افزود: در کنار هم قرار گرفتن مهارت و صنایع در جهت بهینه‌سازی نیروی انسانی به‌عنوان کلیدی‌ترین و اصلی‌ترین منبع کسب‌وکار می‌تواند الگو و مدلی مناسب برای ارتقای کیفیت محصولات و خدمات کشور باشد.

وی با اشاره به منابع تاریخی و جغرافیایی ایران در جذب توریسم بیان کرد: سیستان و بلوچستان ازلحاظ جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیار بالاست و می‌توان از آموزش هتلداری و گردشگری بر اساس استانداردهای بین‌المللی به‌عنوان نوعی سرمایه‌گذاری و عامل کلیدی در توسعه صنعت توریسم در استان نام برد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha