خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12936
۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۳
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش:

آموزش حضوری در مدارس متوسطه اول از یکم آذرماه آغاز می‌شود

آموزش حضوری در مدارس متوسطه اول از یکم آذرماه آغاز می‌شود
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش از شروع آموزش حضوری در مدارس متوسطه اول سراسر کشور از اول آذرماه خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، مرضیه مسگر زاده در نشست تخصصی با مدیران مدارس متوسطه استان کرمان در بستر شبکه شاد با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در روند یاددهی یادگیری اظهار کرد: مدیران مدارس بیشترین زحمت را در شرایط کنونی متحمل شدند و در تسهیل روند آموزش نقش مؤثری داشتند.

وی با بیان اینکه هرچند حوزه‌های ستادی ادارات درزمینهٔ روند آموزش در زیست‌بوم کرونا نقش داشتند و برنامه‌ریزی کردند، اما ایمان‌دارم اگر همت بلند مدیران مدارس نبود محال بود تمام این برنامه به نتیجه برسد و خون فرایند یاد دهی و یادگیری در مدارس جریان یابد و همچنان در حیات‌بخش باشد.

مسگر زاده گفت: سال تحصیلی جدید بر طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و ابلاغیه وزارت آموزش‌وپرورش به‌صورت تدریجی و آرام با ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری آغازشده و از ابتدای مهرماه مدارس روستایی و عشایری با جمعیت کم و کارگاه‌های عملی مهارتی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش فعالیت خود را به‌صورت حضوری آغاز کرده‌اند.

وی از الگوی تعالی مدیریت مدرسه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش نام برد و افزود: توجه به‌سلامت روحی، روانی و جسمانی دانش آموزان درزمینهٔ پیگیری آموزش به‌صورت حضوری ضرورتی انکارناپذیر است.

مسگر زاده تأکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا در مدارس ضروری است و مدیران مدارس باید تمهیدات لازم را جهت پیگیری آموزش به‌صورت حضوری از اول آذرماه انجام دهند.

وی بر ضدعفونی کردن منظم مدارس، تهیه مواد بهداشتی جهت ضدعفونی نمودن فضای مدرسه، تهیه مواد بهداشتی برای دانش آموزان در کلاس درس و برنامه‌ریزی منظم برای نحوه حضور دانش آموزان به‌صورت گروه‌بندی‌شده بر اساس شرایط مدرسه تأکید کرد و گفت: تصمیم‌گیری در خصوص نحوه حضور دانش آموزان در مدرسه بر عهده‌ی شورای مدرسه بر اساس امکانات و شرایط موجود می‌باشد.

 

واکسینه شدن دانش آموزان شرط بازگشایی مدارس نیست

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: با توجه به شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه مدیران مدارس باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که سلامت جسمانی دانش آموزان در این روند حفظ شود.

مسگر زاده با بیان اینکه در تمامی مدارس متوسطه دوره دوم از ۱۵ آبان ماه آموزش به‌صورت حضوری پیگیری می‌شود گفت: تحت هر شرایطی آموزش در مدارس متوسطه دوره اول نیز از اول آذرماه به‌صورت حضوری پیگیری خواهد شد و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که حتی یک دانش‌آموز از تحصیل بازنماند.

وی با بیان اینکه واکسینه شدن دانش آموزان شرط بازگشایی مدارس و فعال شدن آموزش حضوری نیست، گفت: طبق قانون وقتی تعداد اکثریتی از دانش‌آموزان واکسن زدند ایمنی لازم ایجاد می‌شود و این موضوع تا حد قابل قبولی در دنیا پذیرفته‌شده است.

مسگر زاده بیان کرد: بر اساس بررسی دریافت واکسن کرونا ضروری است و باید دانش آموزان و اولیا آن‌ها، فرهنگیان و رانندگان سرویس مدارس را جهت واکسینه شدن تشویق کنیم.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه بر اساس شناختی که از تیم الگوی تعالی مدیریت مدرسه در استان کرمان دارم اطمینان دارم که اداره کل آآموزش‌وپرورش استان در این زمینه فعالیت‌های شاخصی داشته و خواهد داشت، افزود: درزمینهٔ الگوی تعالی مدیریت مدرسه هرچقدر بیشتر بدانیم بهتر است و درزمینهٔ مدیریت بهینه مدرسه و افزایش کار آیی و اثربخشی در مدرسه مؤثر است. تمامی فعالیت‌ها، مأموریت‌ها و وظایف یک مدرسه در این الگو موردتوجه قرارگرفته و در آن به‌تمامی ارکان مدرسه توجه شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha