خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12949
۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۵
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

انحصار توزیع گاز مایع در سیستان و بلوچستان باید شکسته شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: توزیع گاز مایع در استان انحصاری شده و این انحصار باید شکسته شود و برای شرکت‌های جدید به‌منظور رفع مشکل مردم حتی می‌توان در شهرک‌های صنعتی بدین منظور زمین اختصاص داد.

به گزارش اس.بی پرس، داوود شهرکی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه باید برای بررسی وضعیت گاز هر هفته جلسات بررسی تشکیل شود اظهار داشت: سال گذشته در خصوص تأمین گاز مایع استان اقدامات به‌موقع صورت گرفت و درنتیجه هیچ مشکلی برای استان به وجود نیامد جز مواقعی کوتاه که به دلیل قرار گرفتن پالایشگاه‌های کشور در حالت اورهال بود.

وی افزود: شرکت‌های تأمین گاز مایع سیستان و بلوچستان برای پیشگیری از بروز مشکلات پیش‌بینی‌نشده باید از ابتدای هرسال برای تأمین گاز مایع در زمان پیک مصرف علاوه بر هماهنگی در سطح ملی باید با ناوگان حمل‌ونقل هم تفاهم‌نامه تأمین بیشتر گاز مایع امضا کنند و دستگاه‌های ناظر هم بر آن‌ها نظارت داشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: برخی شرکت‌های تأمین گاز مایع استان در بخش جذب از مرکز کشور عملکرد مناسبی نداشتند و میزان گاز جذب‌شده آن‌ها قابل‌پذیرش نیست لذا باید مجوز این شرکت‌ها باطل و سال آینده برای جذب شرکت‌های بهتر مجوز جدید صادر شود و شرکت‌های توانمند انتخاب شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha