خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12951
۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۳

چابهار تا شهریورماه سال آینده گازرسانی می‌شود

چابهار تا شهریورماه سال آینده گازرسانی می‌شود
مدیرعامل پتروشیمی چابهار گفت: خط انتقال گاز تا شهریورماه سال آینده به چابهار می‌رسد و تولید پتروشیمی شروع می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا منیری ابیانه مدیرعامل پتروشیمی چابهار در جریان بازدید سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از پتروشیمی اظهار داشت: مجموعاً ۲۹۶ کیلومتر خط انتقال لوله گاز از بمپور تا شهرک پتروشیمی است که از سال ۱۳۹۵ شروع‌شده است.

وی افزود: از همان اوایل کار خود شرکت پتروشیمی مجری و سرمایه‌گذار خط لوله بود، اما به دلیل برخی موارد، مهرماه ۹۸ از قرارداد خارج شدیم و خود شرکت گاز کار را بر عهده گرفت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی چابهار تصریح کرد: بر اساس برآورد زمانی خط گاز شهریور سال آینده به چابهار می‌رسد و با توجه به اینکه خوراک اصلی پتروشیمی متان است، زمان بهره‌برداری و تولید ما هم متناسب با رسیدن گاز است.

منیری ابیانه با بیان اینکه کار در پتروشیمی در ۹ ماه گذشته شدت گرفته خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با رسیدن گاز تا انتهای ۱۴۰۱ متانول بدر شرق به‌عنوان اولین واحد تولیدی پتروشیمی چابهار وارد فاز تولید شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی منطقه آزاد چابهار؛ مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سفر ۲ روزه خود به چابهار ضمن دیدار با اقشار مختلف مردم، فعالان اقتصادی و علما از طرح‌های صنعتی، زیرساختی و عمرانی منطقه آزاد چابهار بازدید خواهد کرد.

حضور در گلزار شهدای گمنام در مسجد پیامبر اعظم (ص) منطقه آزاد و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، بازدید از حاشیه‌نشینی شهر چابهار و سکونتگاه‌های غیررسمی، زیرساخت‌ها و تجهیزات بندر شهید بهشتی و نقطه منفصل مرز ریمدان، ظرفیت‌های اقتصادی و پروژه‌های زیرساختی ازجمله برنامه‌های سفر محمد به چابهار است.

همچنین دیدار با ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن چابهار، نشست و گفتگو با اقشار مختلف مردم، فعالان اقتصادی و کارآفرینان منطقه، نخبگان، معتمدان و اعضای شورای اداری چابهار از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به چابهار بزرگ‌ترین بندر اقیانوسی ایران است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha