خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12952
۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۷

اهدای ۲ هزار جلد کتاب تاریخی به اداره میراث فرهنگی زابل

اهدای ۲ هزار جلد کتاب تاریخی به اداره میراث فرهنگی زابل
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: ۲ هزار جلد کتاب تاریخی و فرهنگی به کتابخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان اهدا شد.

به گزارش اس.بی پرس، میرحسینی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل اظهار داشت: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی تعداد ۲ هزار جلد کتاب از سوی علیرضا خسروی از کارشناسان اسبق اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به‌منظور راه‌اندازی بنیاد ایران‌شناسی شعبه سیستان به این اداره اهدا شد.

وی افزود؛ این کتاب‌ها اکثراً درزمینهٔ تاریخ، فرهنگ، مردم‌شناسی و ... بوده و در چاپ‌های قدیمی و سه دهه قبل از کتابخانه شخصی نامبرده است که در اختیار کتابخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل قرار گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل بیان داشت؛ یکی از مباحث مهمی که کارشناسان و پژوهشگران حوزه سیستان آن را دنبال و مطرح می‌کنند راه‌اندازی شعبه واحد بنیاد ایران‌شناسی در سیستان است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و وجود مؤلفه‌های تاریخی موجود و پیشینه بسیار مثبتی که حوزه سیستان در سطح ملی و جهانی دارد لازم است تا شعبه بنیاد ایران‌شناسی سیستان راه‌اندازی و برای ثبت و معرفی این ارزش‌ها به مردم کشور از راه پژوهش و تاریخ‌نگاری تلاش شود

میرحسینی تصریح کرد: در کتابخانه این اداره هزار و ۶۰۰ جلد کتاب وجود دارد که با اضافه شدن این کتاب‌های نفیس و مهم، تعداد جلد‌های این کتابخانه به ۳ هزار و ۶۰۰ مجلد رسید.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha